A cég megújuló energia projekteket vizsgáló éves jelentésében azonban arra is felhívják a figyelmet, hogy a 10 százalék fölötti éves átlagos növekedéshez megfelelő támogatási - elsősorban betáplálási ártámogatási (feed-in tariff) - rendszer bevezetésére van szükség, melyről Dél-Afrikában és Kenyában már döntöttek is.
A Szahara sivatagtól délre eső, Szubszaharai Afrika megújuló energiapiaca várhatóan megtriplázódik a következő 5 évben - állíjta a Frost & Sullivan legújabb jelentésében - melynek fő motorjai inkább kisebb kapacitású projektek, mintsem a nagy állami monopóliumok lesznek.
Szakértők szerint ezeken a területeken a villamos energia ellátás kiépítésére a kisebb teljesítményű energia-projektek, főként szél és napenergia projektek a legalkalmasabbak, azonban a kellő számú privát befektető bevonzásához, valamint további fejlesztések véghezviteléhez ösztönzőkre van szükség.
Ugandában, Nigériában és Kenyában valamint Dél-Afrikában várhatóan hamarosan elfogadják a betáplálási ártámogatási rendszer bevezetését, amely nagy lökést adhat az ágazatnak.
A villamos-energia hálózattal nem rendelkező (off-grid) helyeken olyan napelemek kiépítésére van szükség, melyek a napsugárzás energiáját közvetlenül villamos energiává alakítják át.