A világon a palackozott borok fogyasztásán belül a legmagasabb minőséget képviselő prémium borok aránya 23 százalék, míg nálunk nem éri el a 6 százalékot. Ebben Palotás János szerint szerepe van annak, hogy sokan nem ismerik ezt a minőséget, erre kellene inkább a marketing forrásokat fordítani.
A prémium bor előállításához mintegy ötödére kell korlátozni a terméshozamot. Az igazán magas minőségnél maximum 1,5 kilogramm lehet a termésmennyiség. A Palotás János és társai által kialakított márka prémium kategóriás borai a kiemelt borvidékek legjobb dűlőiben teremnek. A hozamkorlátozás mellett kiváló technológiai háttér az elvárás, valamint az, hogy a borvidék egyik top borászának kell készítenie.
Palotás János szerint nem elég csak elmagyarázni, hogy mi is az a prémium bor, hanem a borbarátokat borbirtokossá kell tenni. Szőlőtulajdonosok lehetnek egy neves borászat legkiválóbb dűlőjében. Így a saját tőkéjükön termett, saját címkével ellátott borukat ihatják, s ezt kínálhatják a vendégeiknek. Kötelezettségük csupán annyi, ha úgy gondolják, időnként kilátogathatnak a birtokra. Ez nem virtuális, hanem a valóságos tulajdon, amit bejegyeznek a földhivatali nyilvántartásba is. A tőkéken ott a tábla, a tulajdonos nevével.
A megszerezhető tőkeszám attól függ, hogy a borbarát egy, kettő, vagy több karton borra fizet elő, akár több borvidéken is. Egy karton bor 15 kilogramm szőlőből lesz. Ez a hozamkorlátozást figyelembe véve 10 tőkét jelent. Palotás János elmondta, már mintegy 800 tagja a borbirtokos társaságnak.