Magyarország a fenntarthatóság szempontjából az uniós középmezőnyében helyezkedik el. A magyar gazdaság energiaintenzitása a magasabb uniós átlagtól még elmarad, ám 2004 után csatlakozott országok között a legjobb helyen áll. Ugyanakkor látványosan romlott a közlekedés szén-dioxid kibocsátása: 1991 óta ötven százalékkal nőtt.
A magyar gazdaság erőforrás-termelékenysége az uniótól elmarad, annak ellenére, hogy 25 százalékkal javult 2000 óta, ezzel az újonnan csatlakozott országok között már első helyen áll Magyarország - mondta Vértes András a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke a cég Fenntartható Fejlődés 2010-es évkönyvének bemutatóján.
A magyar cégek kétharmadának nincs környezetvédelmi irányítási rendszere: elsősorban a keletkező hulladékok csökkentésre, illetve azok újrahasznosítására törekednek, csak ettől elmaradva következik a termékek tartósságának növelése, az anyagszükséglet csökkentése és a megújuló energiaforrások felhasználása.
Tévhit, hogy a vegyipar lenne az egyik legnagyobb környezetszennyező, hiszen a világ szén-dioxid kibocsátásnak négy százalékáért felelős ez az ágazat, ezen belül a műanyag-alapanyaggyártás egy százalékért , miközben a közlekedés húsz az, energiaipar pedig több mint negyven százalékért - mondta Olvasó Árpád, a TVK vezérigazgatója a kiadvány támogatója.