A finanszírozási volumen átlagosan 118,5 milliárd forintra rúgott, itt a növekedés 14 százalékos volt. A növekedés motorja tavaly az új ügyfelek akvirálásából származott.
A piaci teljesítményen belül még mindig 22 százalékos szeletet hasítanak ki a forgalomból a független faktorcégek, 34 százalékot a bankok, 44 százalékot a banki faktorcégek bonyolítanak. A finanszírozási nehézségek miatt ugyanakkor 5 független társaság függesztette fel tevékenységét.
Tavaly a forgalom 90, az ügyfélszám 95 százaléka került ki a kkv-körből. Csáki szerint a kkv-k rövidlejáratú finanszírozásának 30 százalékát teszi ki a faktoringszolgáltatás.
Az elnök reményei szerint idén további 15 százalékkal növekedhet a faktoringpiac. A banki hitelkihelyezés vélhetően még csak lassabb mértékben tud majd növekedni, ez szintén a faktoring előtérbe kerülését vonhatja maga után.
A szövetség Széchenyi Növekedési Faktroingprogram terv szerint az Új Széchenyi Terv forrásaiból kaphatnának kedvezményes forrást a faktorok, amely révén rögzített feltételekkel és kedvező kamatozással lenne mód faktoring-finanszírozás nyújtani a kkv-k számára.