A vidéki energiaellátásban célunk a kisebb kapacitású, helyi nyersanyagbázisra épülő és helyi igényeket kiszolgáló megoldások támogatása, különösen, ha azok hozzájárulnak a munkaerőpiacon hátránnyal induló rétegek foglalkoztatásához - tette hozzá a vidékfejlesztésért felelős államtitkár, aki arra is emlékeztetett, hogy az Európa 2020 stratégia, és az arra épülő Közös Agrárpolitika is kiemelten kezeli a klímaváltozás hatásainak enyhítését.
Nemcsak munkát, de kiszámíthatóbb jövőt is szeretnénk kínálni a hagyományosan mezőgazdasággal foglalkozó Tolna megyei és környékbeli gazdálkodóknak - fogalmazott Mark Turley, a Pannonia Ethanol alapító elnöke. Elmondta: az üzem öt hónappal rövidebb idő alatt és a tervezettnél olcsóbban épült meg. A gyár alapkövét 2010 augusztusában tették le, a beruházás teljes költsége 40 milliárd forint volt.
Az üzem helyben, illetve a régióban hetvennyolc munkahelyet hozott létre, és közvetetetten további 600 embernek adhat munkát. A gyár évente 240 millió liter üzemanyagot és 175 ezer tonna takarmányt állít elő, amihez 575 ezer tonna kukoricát vásárol a magyar termelőktől. Az alapanyagként szolgáló kiváló minőségű hazai kukoricának és a nemzetközi technológiának köszönhetően a dunaföldvári üzem Európában a legmodernebbek közé tartozik.
A gyárban tavasszal kezdődött a termelés, a vállalat már több tízmillió liter fenntartható módon előállított, környezetbarát üzemanyagként felhasználható bioetanolt értékesített európai partnereinek.
forrás: Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája/MTI