Érvényes megállapodással zárult a Zalai Baromfifeldolgozó értékesítése, a Puten Invest Kft. a szerződéskötést követően november közepén újraindíthatja a pacsai üzemet - közölte a felszámoló TM-Line Zrt. vezérigazgatója csütörtökön az MTI-vel.
Somogyi Ferenc tájékoztatása szerint a baromfifeldolgozót második körben mintegy 600 millió forint vételárért hirdették meg, mert az első körben, 720 millió forint értékben meghirdetett nyilvános felhívásra egyetlen pályázat sem érkezett. A dél-dunántúli vágóhíd második körös értékesítésére az egyetlen szabályos és érvényes pályázatot a szakmai és pénzügyi befektetőkből álló projektcég, a Puten Invest Kft. nyújtotta be. Miután a hitelező bank nem emelt kifogást az értékesítés ellen, a TM-Line Zrt. elfogadta a befektető ajánlatát, a szerződéskötésre várhatóan októberben kerül sor.
A halmozottan hátrányos, 1800 lakosú településen, ahol a munkanélküliek száma meghaladja a 600-at, kulcskérdés volt az üzem újraindítása. A befektető a működési engedélyhez szükséges feltételek kialakítása után várhatóan 60-70 ember foglalkoztatásával november közepén újraindítja az üzemben a termelést. A tervek szerint a termelőkapacitások folyamatos fejlesztésével és a külföldi - osztrák, szlovén és horvát - kapacitáslekötéssel egy év alatt az alkalmazotti létszám meghaladhatja a 120-at. Somogyi Ferenc korábbi tájékoztatása szerint a szakmai befektető a csődtörvény szerinti irányár 50 százalékát meghaladó összeget ajánlott fel az üzemért.
A Cégközlönyben megjelent felhívásban 22 550 négyzetméteres ingatlanon 4 800 négyzetméter alapterületű baromfivágó és -feldolgozó üzemet kínáltak eladásra. Az üzem kapacitása évi 800 ezer pulyka és 3,5 millió brojlercsirke feldolgozását teszi lehetővé. A tulajdoni lapon álló bejegyzés szerint a hitelező bank az ingatlanon mintegy 2,5 milliárd forint jelzálogra jogosult. A Zalai Baromfifeldolgozó Kft. felszámolását május 30-án rendelte el jogerősen a bíróság, az eljárás lebonyolításával a TM-Line Zrt.-t bízták meg.
A Zalai Baromfifeldolgozó Kft. által 1,5 milliárd forintos beruházással megvalósított, a térség legnagyobb foglalkoztatójának számító pacsai üzem indulásakor 397 millió forint telephely-fejlesztési, valamint 224 millió forint foglalkoztatási támogatást nyert állami és európai uniós forrásból. Másfél éves története során volt olyan időszak, amikor 173 dolgozót foglalkoztatott a társaság.