Az agrárgazdaság adózási rendszerének átalakítására adott megbízást a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A szervezet egy hosszú távra szóló koncepció kidolgozása érdekében a Deloitte cégcsoporttal kötött megállapodást.
Újabb három szervezettel kötött együttműködési megállapodást a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A szervezet megalakulása óta eltelt közel egy évben a mostaniakkal együtt összesen 36 szakmai szervezettel, vállalattal, érdekképviselettel és más szervezettel kötött együttműködési megállapodást.
A Magyar Gabonafeldolgozók, Takarmánygyártók és Kereskedők Szövetségével, a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetségével (MEGFOSZ), valamint a Deloitte cégcsoporttal kötött mostani megállapodás azt célozza, hogy tovább bővüljön a NAK partnereinek száma, és a mind szélesebb körű kapcsolatrendszer segítse a kamarai tagokat munkájukban - közölte Győrffy Balázs, a NAK elnöke.
A Gabonaszövetséggel és a MEGFOSZ-szal aláírt megállapodás a NAK és a két szakmai szervezet közös tevékenységének kiszélesítését célozta annak érdekében, hogy a mostani uniós költségvetési időszakban a Magyarország rendelkezésére álló mezőgazdasági és vidékfejlesztési forrásokat a lehető leghatékonyabban és a lehető legnagyobb mértékben fel lehessen használni.
A Deloitte cégcsoporttal megkötött együttműködés célja egy javaslat kidolgozása a magyar agrárgazdaság adózási rendszerének hosszú távú átalakítására, annak érdekében, hogy javuljon az ágazatban tevékenykedők versenyképessége.
Az elnök jelezte: a NAK és a kormány együttműködési megállapodása rögzíti, hogy az agrárgazdasággal kapcsolatos szabályokat felül kell vizsgálni.