Nincs az a mennyiség, amelet ne tudnának eladni a hazai kacsa- és lúdtartók Európában a francia madárinfluenza miatti zárlatok és termeléskiesés következtében - írta a Magyar Idők. Szabó Miklós, a Magyar Lúdszövetség elnöke elmondta: a fertőző betegség elsősorban a kacsaállományokat érinti Franciaországban, a termelés sok helyen állategészségügyi intézkedések miatt szünetel, újabb állományokat nem telepíthetnek a gazdák. A francia hatóságok legkorábban augusztusban oldhatják fel a korlátozást. Így a nyár végéig biztosan marad a keresleti piac a kontinensen. Magyarországon évi 1500-2000 tonna hízott májat állítanak elő, addig Franciaországban az éves mennyiség meghaladja a 22-23 ezer tonnát.
A keresletbővülés a húsra és a májra egyaránt vonatkozik, így a húsuk miatt tartott magyar pecsenyekacsák forgalma is megugrott az elmúlt hónapokban. A kacsánál folyamatosan nő a belső piaci kereslet is.Szabó Miklós szerint az árak a nagy kereslet ellenére csak mérsékelten emelkedtek., így a pecsenyekacsa húsát 5-8 százalékkal drágábban tudták értékesíteni a termelők.
Itthon 26-27 millió pecsenyekacsát és 6-6,5 millió libát vágnak le évente. Utóbbinak közel 90 százaléka exportra megy, míg a húsuk miatt tartott kacsák 70-80 százaléka kerül a külpiacokra.