A Telekom nemzetközi innovációs versenyén 13 ország - köztük Nagy-Britannia, Németország, Lengyelország és Magyarország - legjobb startupjai szállhatnak ringbe. A verseny döntőjének idén a budapesti SMART 2016 konferencia ad otthont, a fináléban a 10 legjobb csapat mérkőzik meg a Telekom nemzetközi startup szakemberei előtt.
Magyarország egyetlen erőforrása az agy
A
SMART 2016 a nemzetközi innovációs verseny mellett közel 100 külföldi
és hazai előadó segítségével járja körbe az okostechnológia és a
digitalizáció életünk minden területét átszövő hatásait. Szó lesz többek
között az okosvárosokról, a digitális egészségiparról, az okos
járművekről, az e-közigazgatásról, a kiberbiztonságról, illetve az
internetes innovációról. A résztvevők továbbá olyan húsbavágó kérdésekre
is választ kaphatnak, hogy milyen lesz Budapest 30 év múlva, hogyan
robbantotta fel a digitalizáció a vállalati kommunikációt, vagy miért az
emberi agy Magyarország egyetlen erőforrása.
A konferencián előadó lesz Varga Péter, a Millefolium Stratégia Kft. vezérigazgatója, az IVSZ Agrárinformatikai munkacsoportjának vezetője, aki 1992 óta foglakozik a hazai agrárinformatikai rendszerek, szolgáltatások stratégiai fejlesztésével. "A csökkenő agrártámogatások és a növekvő élelmiszer kereslet szükségessé teszi a hazai mezőgazdasági termelés hatékonyságának növelését. A kihasználatlan erőforrások nagy része az agrárinformatikai megoldások segítéségével érhető el. A piacon elérhető agrárinformatikai eszközök és szolgáltatások elterjedésének több gátja is van: humánerőforrás, feketegazdaság, integráció hiánya. Azonban több hajtóerőt is azonosítottunk: költségcsökkentés, élelmiszerbiztonság növekedése, jövedelemnövekedés" - vallja a szakember.
Ugyancsak agrárinformatikai témában ad elő Szigetlaki Zsolt, a Cubilog Kft. stratégiai igazgatója, aki széleskörű tapasztalattal rendelkezik a mérés- adatgyűjtő alkalmazások fejlesztésében. A szakember előadásában a mezőgazdaság és az okos eszközök használatának lehetőségeit világítja át.
A konferencián számos már sikeres techcég is beszámol tapasztalatiról. A budapesti fejlesztő központtal rendelkező, 1,6 milliárd dollárra értékelt Skyscanner mobilfejlesztési projektjeibe enged betekintést. A Supercharge nevű magyar applikációfejlesztő cég arról tart előadást, hogy hogyan rengetik meg a New York-i albérlet piacot. A Fintech Group pedig arra mutat rá, hogy a pénzügy terén megjelenő technológiai megoldások hogyan válthatják ki rövid időn belül a klasszikus banki szolgáltatásokat. A rendezvényen a fentiek mellett szó lesz az oktatás és a technológia viszonyáról, a robotikáról, a digitalizáció HR szakmára kifejtett hatásáról, a fejlesztők aktuális kihívásairól és a hazi startupok exportlehetőségeiről is.
További információ és regisztráció: www.smconf.hu // www.facebook.com/smartmobil
A rendezvény médiatámogatója az