A jegybankok hete vár ránk, ugyanis holnap az MNB, szerdán a Fed, csütörtökön pedig a Bank of Japan döntéseire lesz érdemes figyelni. A magyar jegybank kapcsán az irányadó ráta változatlanul hagyása mellett a kamatfolyosó alsó szélének további vágása (a negatív tartományon belül), illetve az irányadó eszközben való pénzelhelyezés mennyiségi korlátozása esélyes, igaz utóbbi még inkább jelképessé teszi majd az irányadó rátát a monetáris politikai keretrendszerben.
A piac múlt héten már elkezdte árazni a még tovább lazuló magyar jegybanki monetáris politikát, ennek jegyében gyengült a forint is, pénteken már 309,5 körül járt a kereskedés, ma reggel pedig már 309,7-nél. Ez másfél hónapos forintmélypontot jelent.
A forint gyengülése (a dél-afrikai randot leszámítva) a régiós devizák között is intenzívnek számított, igaz ha az utóbbi két hónap teljesítményét nézzük, még mindig az egyik leginkább stabilnak számít.
Az euró/dollár árfolyam péntek este óta 1,1950 körül ragadt, de a forint gyengélkedése miatt a dollár/forint jegyzések tovább emelkedtek és ma reggel már újra 259 felett jártak. Az elmúlt hetekben nem véletlenül 252 körül fordult az árfolyam, még augusztus elején hívtuk fel rá a figyelmet, hogy itt húzódik egy nagyon erős támasz zóna és ez valóban meg is fordította az árfolyamot (újraindult a forintgyengülés).