Egy skót farmer gyapotból készült nadrágokat ásott el farmjának különböző részein. Egy kutatás szerint ugyanis annál egészségesebb, szilárdabb és termékenyebb a talaj, minél több anyag bomlik le benne - írja a bbc.com.
A "talaj alsóneműtesztje" mögött az az elmélet áll, miszerint a gyapotot a talajban élő mikrobák és baktériumok "elfogyasztják". Így minél több gyapotból készült ruhadarab bomlik le, annál jobb a talaj minősége.
A skór farmer a gazdaságának több különböző pontján temette el a ruhaneműket. Olyan területeket is tesztelt, ahol úgy gondolta, egészségesebb a talaj, de olyanokon is, ahol nem feltétlenül vélte termékenynek.
A kísérlet végül érdekes eredményeket hozott. Volt ugyanis a farmon egy nedvesebb terület, amelyen jol látszott, hogy oxigénre van szüksége, itt érintetlenek maradtak a ruhadarabok. Azon a szántóföldi területen azonban, amelyet a gazda rendszeresen művelt, elbomlottak és eltűntek a nadrágok. Az eredményekből kitűnik, hogy a vállalkozó kedvű gazdák e furcsa módszerrel is tesztelhetik talajuk termékenységét, amelynek minőségéről így is "mértékadó információkat" kaphatnak.
Képek forrása: bbc.com