Ahhoz, hogy a betakarítás után megőrizzük a zöldségek frissességét fontos, hogy megfelelő helyen tároljuk őket. Nem mindegy azonban, hogy melyik zöldséget hol és mennyi ideig tároljuk, van ugyanis amelyik hosszabb, van amelyik rövidebb ideig eltartható, illetve a tárolóhelyiségek között is számtalan opció létezik. A legoptimálisabbak a konyha, a spájz, a kamra, a hűtőszekrény, a pince és a verem. Hosszabb tárolásra alkalmasak például a hagymafélék, a gyökérzöldségek és a káposztafélék.
A zöldségféléket már a betakarítás előtt érdemes előkészíteni a tárolásra. Szedés előtt egy hónappal már nem ajánlott a nitrogéntrágyázás, mert fellazítja a szöveteket, és csökkenti a sejtfalak erősségét. Fontos, hogy a tárolásra szánt zöldségeket mindig a fagyok beállta előtt szedjük le száraz, csapadékmentes időben. Tárolásra minden esetben csak egészséges, beérett terméseket használjunk, és érdemes inkább a közepes nagyságúakat leszedni, a túl nagyoknak ugyanis magas a víztartalma, ezért hajlamosak a romlásra.
• Vannak akik szerint nem szabad vízzel tisztítani a gyökérzöldségeket, mert nem biztos, hogy tökéletesen szárazak lesznek, amikor eltároljuk őket, ez pedig óhatatlanul megindíthatja a romlást. Ezért sokan a száraz letisztítást javasolják.
• Ne tároljuk a zöldségeket ömlesztve, és ne tároljunk együtt zöldséget és gyümölcsöt. A gyümölcsökből a levegőbe kerülő érési hormon, az etilén, ugyanis a zöldségeket növekedésre, csírázásra serkenti.
• 13 fok fölött a gyökérzöldség fásodni kezd, száraz levegőn pedig összetöpped.
• A paprikán 8 fok alatt már rothadási foltok mutatkoznak.
• Ha a burgonyát a tárolás folyamán fény éri, a héja megzöldül, íze keserű lesz, fogyasztásra alkalmatlanná válik.
A kertészek többsége a leggyakrabban a pincében tárol. Erre az olyan pince a legalkalmasabb, amely szellőztethető, és ahol a gyökérzöldségek 1-3 fok körüli hőmérsékleten tárolhatók. Fontos, hogy fertőzésmentes és tiszta hely legyen, és figyeljünk arra, hogy a betárolt zöldségeket időnként válogassuk át, a pincét pedig néha szellőztessük ki. A burgonyát óvni kell a lehűléstől, mert életfolyamatai már 3-4 fok alatt lelassulnak, így ha meleg pincében tároljuk, akkor a kívánatosnál hamarább kezd csírázni. A csírákat ilyenkor kéthetenként törjük le, mert különben a gumó nagyon hamar ráncosodik, nagy lesz a súlyvesztesége, és hamarabb kezd romlani.
Ha nincs pincénk, akkor védett teraszon is eltarthatóak a zöldségek, ehhez azonban mindenképpen szükségünk lesz egy nagy ládára. Tárolás előtt a ládát minden esetben mossuk tisztára és szárítsuk meg, ha pedig a hőmérséklet 0 fok alá süllyed, akkor terítsünk rá valamilyen meleg ruhadarabot. Egy átlagosan hideg télen így akár márciusig is megőrizhetőek a zöldségek. A burgonya és a gyökérzöldségek tárolására vermet is készíthetünk. A verem készítésére olyan területet válasszunk, amely nem mélyen fekvő, és ahol nem jön fel a talajvíz. A verem hosszát aszerint válasszuk meg, hogy mennyi terményt akarunk benne tárolni.
A vöröshagymát jól szellőztethető kamrában, ritka szövésű, szellős zsákokban vagy rekeszekben érdemes tárolni. A pince kevésbé jó, mert ott általában túl nagy a páratartalom, így a hagymát könnyebben támadja meg a baktériumos rothadás. A vöröshagymának sokkal szárazabb tárolási körülmények kellenek, mint más zöldségféléknek, így törekedjünk arra, hogy a tárolóban minél kisebb legyen a hőmérséklet. A fokhagyma is hasonló körülményeket igényel, a karfiol és a kelbimbó viszont már nehezen viseli el az ilyen egyszerű tárolást, ezért inkább gyorsfagyasztott állapotban ajánlatos őket eltenni.