A muskátlik a mínusz 1-3 fokot még könnyen elviselik, de a tartós fagyok megérkezése előtt már mindenképp vigyük a növényeket egy teleltetésre alkalmas helyre. Mielőtt azonban téli nyugalomra helyezzük őket, mindig vágjuk le a növényekről a bimbókat és a virágokat (virágszárral együtt), távolítsuk el a száraz, megsárult leveleket, valamint szabadítsuk meg a növényeket a beteg levelektől. Megmetszenünk ilyenkor nem kell a muskátlikat, azt elég lesz majd csak tavasszal, de zuhanyoztassuk le őket, hogy a kinti szennyeződéseket és kártevőket eltávolítsuk róluk.
A muskátlik teleltetésére a legalkalmasabb egy világos és hűvös helyiség, ahol a hőmérséklet nem emelkedik 4-10 fok fölé. Ezen a hőmérsékleten a növény nem fejlődik tovább a tél folyamán, így itt nyugodtan tárolhatjuk a növényekkel teli cserepeket és balkonládákat. Nagyon fontos, hogy a hely, ahol tároljuk a muskátlikat száraz legyen, mert nyirkos körülmények között a növények rothadásnak indulhatnak. A teleltetés során bőven elég havonta egyszer, maximum kétszer megöntöznünk a növényeinket, nehogy kiszáradjanak, de többször nem érdemes, a legnagyobb hibát ugyanis a túlöntözéssel követhetjük el. Hetente érdemes ellenőrizni, hogy nincsenek-e kártevők vagy kórokozók a növényeken.
Bármelyik helyet is választjuk, a teleltetést követően az első feladatunk minden esetben az legyen, hogy megmetszük őket. A tövüktől 10-15 centiméterre vágjuk vissza a növényeket, és távolítsunk el róluk minden halott, megsárgult részt. A gyökereiket is vágjuk vissza kissé, majd ültessük őket friss, tápanyaggal teli virágföldbe, az öntözések számát pedig fokozatosan növeljük.