12 Pioneer-hibrid, 10 Monsanto-genetika és több kisebb nemesítőház kukoricája versenyzett egymással a tavalyi évben is a legnagyobb termőképességű kukorica címéért. A növényeknek most is 10 különböző helyszínen kellett bizonyítaniuk. Érdemes mindig az üzemünkhöz legközelebbi körzet eredményeit alapul venni, amikor egy csúcsgenetika mellett döntünk.
A 2018-ban elvégzett posztregisztrációs fajtakísérletbe 33 kukoricát választottak be, ezeket három éréscsoportra bontva értékelték a 10 kísérleti helyszín eredményei alapján. A fajták közé az újonnan regisztrált hibridek és a kisebb nemesítőházak kukoricái is bekerülhettek, valamint olyanok is, amelyek hazai elismerésben nem részesültek, de az uniós listán szerepelnek. A vizsgálatok a kezdeti fejlődési erélytől kezdve a szárszilárdságon át a termés nagyságáig és a vízleadó képességig terjedtek.
Közeleg az évkezdet egyik legjelentősebb agráreseménye, a március 7-i kecskeméti Agrárium 2019 konferencia. Tudni akarja, hogyan juthat hozzá az idei agrártámogatásokhoz és mennyi támogatást igényelhet? Hogyan változik a minden gazdálkodót érintő hazai földügyi szabályozás? A legfontosabb támogatási, jogszabályi és piaci változásokról kaphat fontos szakmai és gyakorlati információkat a szakpolitika, a közigazgatás és az üzleti élet csúcsvezetőitől, illetve első számú döntéshozóitól a március 7-i kecskeméti Agrárium 2019 konferencián.
A részletes eredmények itt érhetőek el.
Korai éréscsoport
Középérésű csoport
Kései érésű csoport