A francia gabonaszövetség (L'AGPB, l'association des producteurs de blé) olyan projektben vesz részt, amely a vidéki nők munkába állítását támogatja a mezőgazdaságban. A célok tekintetében lehet, hogy van némi hasonlóság a magyar történelemhez ("Lányok, gyertek a traktorra!"- hirdették a plakátok Rákosi idejében), de ezen túl szinte semmi. A projekt inkább a kutatás-fejlesztést helyezi a fókuszba azzal, hogy megkeresi azokat a munkaterületeket és azokat a motivációs eszközöket, ahol és amelyekkel segítségével a nők nagyobb számban vehetnének részt az agráriumban.
Az Erasmus+ projekt elnevezése "Reward" (jutalom), egy érdekes betűszó: "Raising Employability of women through entrepreneurial activities fostering rural development", vagyis "Vállalkozói aktivitások segítségével növelni a nők munkalehetőségeit és ezzel fejleszteni a vidéket". A projekt 2018 novemberében kezdődött, 18 hónapig fut számos európai országban (Lengyelországban, Belgiumban, Szlovéniában, Spanyolországban, Csehországban - magyarok nem vesznek részt benne), de Párizsban van a "központja".
Az Erasmus+ projektek célja, hogy a különböző európai országokból jövő szakemberek megtalálják az úgynevezett "best practice"-t, vagyis azokat a jó gyakorlatokat, amelyeket beépítve a saját országuk gyakorlataiba elmozdíthatnak egy-egy területet a holtpontról, vagy javíthatnak a helyzetén. Kölcsönös tapasztaltcseréről van tehát szó.
A Terre.net cikke szerint a francia nők helyzete az agráriumban nem túl rózsás: legtöbbször azzal a sztereotípiával találkoznak, hogy ők a "gazdálkodók feleségei" (ez nagyon finom megfoglamazás ahhoz képest, amit egy-egy nő kap a traktorversenyen Magyarországon). Nyilvánvaló, hogy ez a szakma erősen férficentrikus. Ugyanakkor
Franciaországban a vidéki munkaerőpiac 11%-át fedik le az agrárállások. A nők vannak kitéve az agráriumban leginkább annak, hogy kihasználják őket. Az átlagos női munkavállaló életkora egyébként 49 év, tehát már ők sem fiatalok.