A Wrangham-fivérek által kifejlesztett applikáció lényege, hogy egy nagy felbontású képek készítésére alkalmas drónt reptet a földek felett, amely madártávlatból képeket készít a növényállományról, és ezeket a képeket azonnal továbbküldi a felhasználó okoskészülékére - írja a Northumberland Gazette-ben. A drón percenként kéthektárnyi terület felmérésére képes, vagyis tízszer gyorsabb, mint egy, a földet ténylegesen bejáró ember. A gazdálkodó ezáltal valós idejű adatokat kap az általa termelt növények állapotáról, és gyorsabban, pontosabb információk birtokában dönthet a további teendőkről.
A testvéreknek van egy közös cége, a Drone Ag, amely 2016 óta kínál drónkezelői képzéseket és szoftveres támogatást az érdeklődőknek. Céljuk, a könnyen kezelhető, környezetbarát technológiák népszerűbbé és a helyi gazdák számára is elérhetőbbé tétele. Ahogy Jack Wrangham fogalmazott, hisznek benne, hogy a népességnövekedés miatt a mezőgazdasági termelési technológiáknak hatékonyabbá kell válniuk, és hogy a jövő kulcsa a precíziós gazdálkodás.
A Wrangham-fivérek, bár a Skippy Scout önmagában is tökéletesen képes ellátni a feladatát, nem pihennek egy percet sem. Hogy az applikációt további funkciókkal bővíthessék, valamint a Drone Ag további embereket foglalkoztathasson, Jack és Hugh közösségi támogatási kampányt indítottak, amelynek a célösszege 250 ezer font. A cikk írásának időpontjában ennek közel 30%-a már össze is gyűlt. Ha a kitűzött célt elérik, a végleges termék 18 hónapon belül a piacra is kerülhet.