A hitel fix évi 0,5%-os kamattal, akár 6 éves futamidőre, 1 milliárd forint maximális hitelösszegig igényelhető, a támogatás a teljes futamidőre jár. A tájékoztatásban a KAVOSZ Zrt. kiemelte, a koronavírus-járvány miatti kedvezőtlen gazdasági hatások enyhítése érdekében kifejezetten agrár beruházási hitelcélokra, illetve a hozzá kapcsolódó forgóeszköz-beszerzésre, valamint akár hitelkiváltás finanszírozására, üzletrész és termőföld vásárlására is felhasználható a konstrukció.
A hitel elősegíti az agrárvállalkozások fejlesztési elképzeléseinek megvalósítását, így különösen a meglévő kapacitások bővítését, új kapacitások kiépítésének finanszírozását. A közleményben a hitel segítségével megvalósítható lehetséges célok között említették az immateriális javak beszerzését, lakóingatlan és üdülő kivételével ingatlan építését, fejlesztését, vásárlását, termőföld vásárlását, ültetvény telepítését, új vagy használt gép, egyéb tárgyi eszköz beszerzését, tenyészállat vagy tulajdonrész (üzletrész) vásárlását.
A hitel országszerte a Széchenyi Kártya Program eddigi hiteleihez hasonlóan a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a területi kereskedelmi és iparkamarák, valamint a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban igényelhető. A részletes feltételek a KAVOSZ Zrt. honlapján érhetőek el.
A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója a közleményben kitért arra is, hogy a teljes Széchenyi Kártya Programban a válságkonstrukciók keretében, azok májusi bevezetése óta az igényelt hitelösszeg meghaladta az 534 milliárd forintot, csaknem 18 ezer hiteligénylést nyújtottak be a vállalkozások. A szerződött hitelek összege elérte a 214 milliárd forintot, ezzel már több mint 9 ezer hitelügyletet megkötöttek.