A koronavírus-járvány miatt jelentősen felértékelődött az élelmiszeripar szerepe nemcsak a világon, de Magyarországon is, és habár az ágazat megbízhatónak bizonyult a válsághelyzetben, komoly figyelem irányult rá minden országban. Mindezt jól mutatja az is, hogy a Közös Agrárpolitika (KAP) uniós és hazai forrásai révén 2027-ig összesen 7537 milliárd forint érkezik a magyar vidék, a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar fejlesztésére. Ez utóbbi nagy hangsúlyt kap majd a következő időszakban, hiszen az egyik legnagyobb feldolgozóipari ágazatnak számít Magyarországon, így a korábbi uniós ciklushoz képest jelentősen nagyobb keretre, mintegy 750 milliárd forintra pályázhatnak majd az élelmiszeripar szereplői. A támogatások már idén elindulnak, először azok a vállalkozások pályázhatnak, amelyek kisebb élelmiszerfeldolgozói fejlesztéseket terveznek, ezt követően pedig a nagy élelmiszeripari projektek pályázatai jelennek meg.
A Portfolio Agrár Klub áttekintéséhez kattintson ide>>
A május 27-ei online Portfolio Agrár Klub azt mutatja be, milyen közvetlen támogatások, vidékfejlesztési pályázatok és új felhívások állnak a hazai élelmiszeripari szereplők rendelkezésére 2021-ben, kik tudnak majd fejleszteni, és kik nem, várható-e, hogy elindul a beruházási dömping a magyar élelmiszeriparban, illetve hogyan tud reagálni az ágazat az elszálló gabonaárakra, és a növekvő alapanyagárakra. A rendezvényen a résztevők az Agrárminisztérium, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetsége, a Magyar Pékszövetség, a Takarékbank és az üzleti élet legmeghatározóbb képviselőitől kaphatnak első kézből információkat arról, hogy a soha nem látott mértékű támogatások révén mennyire lehet növelni az ágazat versenyképességét, és visszatérhet-e újra meghatározó szereplőként a nemzetközi versenybe a magyar élelmiszeripar.
Az előadók listáját itt tekintheti meg>>
A Portfolio Agrár Klub teljes programját itt érheti el>>
A Portfolio Agrár Klub egy olyan sorozat, amely időről időre az agrárium legfontosabb és legaktuálisabb témáival foglalkozik, és tárgyalja meg azokat szakértők segíségével. A 2020-ban megrendezett klubokon foglalkoztunk többek között az agráradózással, valamint a vírusválságban megnyíló új agrárpályazatokkal, 2021-ben az első online Agrár Klubon az osztatlan közös tulajdon megszüntetéséről szóló törvényt elemeztük ki, a második klubon a Közös Agrárpolitika, valamint a 2021-ben várható támogatási és finanszírozási lehetőségek voltak a középpontban, a harmadikon pedig a takarmányár-robbanást vitattuk meg a szakma legmeghatározóbb szereplőivel. A május 27-ei Portfolio Agrár Klubon a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
A jelentkezési feltételekről itt tájékozódhat>>
- Az év növénytermelője
- Az év állattenyésztője
- Az év kertészete
- Az év fiatal agrárszakembere
- Az év női agrárvállalkozója
- Az év agrárberuházása
- Az év agrárinnovációja
- Portfolio Agrárgazdaságért díj