Szombat reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, szombati (2021.11.13.) napon.
2021.11.13. szombat: A ködös, rétegfelhős területek kiterjedése elsősorban a déli megyékben és a keleti határvidéken fokozatosan csökken, másutt azonban nagy területen egész nap borult, párás maradhat az idő. Délután délnyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, de érdemi csapadék csak késő estétől lehet délnyugaton. A délire, délkeletire forduló szél többnyire mérsékelt marad.
A legmagasabb nappali hőmérséklet a tartósabban borult részeken 5 és 10 fok között várható, míg a naposabb déli és keleti tájakon 11, 14 fok is lehet. Késő estére 0 és +8 fok közé csökken a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Fronthatás nem várható, azonban a magasabb szinteken kissé hidegebb levegő áramlik fölénk, emiatt a légköri változásokra különösen érzékenyeknél fejfájás, migrén jelentkezhet. Tartós álmosságérzés is előfordulhat.
A következő napon várható időjárás
2021.11.14. vasárnap: A pára, ködfoltok megszűnése után a keleti országrészben fátyolfelhős, napos idő várható akár többórás napsütéssel. Ettől nyugatabbra közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, ott helyenként lehet kisebb eső, zápor. Az északi, északkeleti szél időnként megélénkül. A csúcshőmérséklet 8, 14 fok között valószínű.
Friss híreink:
Tuti tippek nemcsak kezdőknek: itt hibáznak a legtöbben a muskátli teleltetésekor
November elején, de legkésőbb a fagyos éjszakák beköszönte előtt érdemes már elkezdeni a cserepes növényeink, virágaink beköltöztetését a kertből, teraszról. A nem cserépben élő, fagyérzékeny növényeinkről sem szabad azonban megfeledkezni, hiszen őket is fel kell készítenünk a télre. Összegyűjtüttönk minden fontos információt, amit a teleltetésről tudni érdemes, megmutatjuk, hogyan kell helyesen kivitelezni ahhoz, hogy növényeink minél egészségesebb vészeljék át a téli hideg időszakot.
Ütős témák az Agrárszektor Konferencián: decemberben jön az év csúcseseménye
Hogyan lehet majd hozzájutni a több ezermilliárd forintos agrár- és vidékfejlesztési támogatáshoz a következő években - többek között erre fókuszál az Agrárszektor Konferencia, amelyet december 9-10-én rendez meg Siófokon a Portfolio Csoport. A kétnapos rendezvény kiemelten foglalkozik az agrárágazatot is alapvetően érintő világpiaci árrobbanással, a földpiaci viszonyokkal, az állattenyésztés helyzetével és az inputpiaci kihívásokkal is
Eltűnhet a magyar krumpli a boltokból? Ömlik az import áru az országba
Évek óta egyre fogy az étkezési burgonya termőterülete Magyarországon, amit a számok is jól mutatnak: 2019-ben még 13287 ezer hektáron ültettek étkezési, 150 hektáron vetőburgonyát, ez azonban 2021-re 8711 és 103,63 hektárra zsugorodott. A már rengeteget említett probléma itt is előjön, hiszen ezért is felelős lehet a klímaváltozás, mivel ma már nem igazán lehet mesterséges öntözés nélkül burgonyát - és más zöldséget, gyümölcsöt - termeszteni. Az igényesebb fogyasztói elvárások mellett tehát a megváltozott klimatikus viszonyok és hektikus piaci körülmények között kell eredményesnek lennie a hazai burgonyaágazatnak. A kérdés pedig az, hogy ez sikerül-e.