A legmagasabb fizetés azonban továbbra is Csehországban van, hiszen 2021-ben 37 839 korona, azaz 530 ezer forint volt a bruttó átlagbér, őt követi jelentősen lemaradva Lengyelország 5662 z³otyval (444 ezer forint), illetve Magyarország 438 800 forintos átlagkeresettel. A legalacsonyabb bérek ma már Szlovákiában vannak, északi szomszédunknál a 2020-as 1133 euróról 1211 euróra nőttek a keresetek, ami mintegy 433 ezer forintnak felel meg. Magyarországon tavaly a korábbi éveknél némileg lassúbb volt a keresetek emelkedése, ám így is folytatódott a felzárkózás, elsősorban a közszféra béremelései, illetve az év végi béren kívüli juttatások húzták a dinamikát. Ennek köszönhető, hogy decemberben közel 492 ezer forint volt a bruttó átlagfizetés - írja a Világgazdaság.
A tavasz kiemelkedő agráreseménye: Agrárium Konferencia Kecskeméten
Április 6-án rendezi meg Kecskeméten a Portfolio Csoport tavaszi Agrárium 2022 konferenciáját, amely a gazdálkodási évet megalapozó, illetve megerősítő információkat nyújt a hazai agrárgazdaság szereplőinek. A rendezvény bemutatja és részletesen kifejti azokat a legfontosabb jogszabályi, támogatási, piaci, finanszírozási, innovációs és jövedelmezőségi változásokat, amelyek döntően befolyásolhatják az agrárvállalkozások tevékenységeit. A konferencia gyakorlati útmutatással és naprakész információkkal járul hozzá ahhoz, hogy az agrárgazdasági vállalkozások eredményes gazdasági döntéseket hozhassanak. A rendezvény valamennyi üzemméretű gazdálkodónak hasznos tájékoztatást nyújt a 2022-es évet érintő legjelentősebb agrárgazdasági változásokról. Ne hagyja ki az Agrárium 2022 Konferenciát április 6-án Kecskeméten!Megéri ezekben a szektorokban dolgozni
A nemzetgazdasági ágak közül az információ és a kommunikáció számít a legjobban fizetett szektornak, amit a számok is jól mutatnak: Lengyelországban például 10 084 z³otyt, azaz 791 ezer forintot is lehetett keresni tavaly, Magyarországon pedig 730 ezer forint körül vihetett haza az, aki az ágazatban dolgozott. Az építőiparban már jóval nagyobbak az eltérések, a lengyeleknél 825 z³oty, tehát 457 ezer forint, Magyarországon a 350 ezer forint, északi szomszédunknál pedig még a magyart is alulmúlják, ott ugyanis 818 euró volt tavaly, tehát még a 300 ezer forintot sem érte el. A szállítás, raktározás terén a három országban gyakorlatilag nincs különbség: 393 ezer Szlovákiában, Magyarországon 395 ezer, Lengyelországban 399 ezer forint.