Helyszíni ellenőrzésre a támogatásban résztvevők 5%-át jelölik ki, a Kincstár két nappal az ellenőrzés előtt értesíti majd a kijelölt gazdákat. 2024. január 1-től tenyészetenként töltse le a nyilvántartási naplót, és kezdje el vezetni - írja a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ).
A következő kötelezettség az endoparazita-fertőzöttség ellenőrzése lesz, amelyet február 1. és április 30. között kell elvégezni. A kiskérődzőket majd a laborvizsgálat eredménye alapján kell a kezelő állatorvos utasítása szerinti szerrel és dózisban kezelni. A vizsgálati eredmények megérkezését követően még április 30-ig magát a kezelést is el kell végezni. Vegyék fel a kapcsolatot a laborokkal, egyeztessenek, hogy mennyi mintát kívánnak beküldeni, és mikor. A mintákat beküldeni a laborokba csak a kezelő állatorvos tudja, de a bélsármintákat a gazdálkodók maguk is összegyűjthetik.
A bélsárvizsgálat eredménye alapján a kezelő állatorvossal konzultálva ki kell választani a kezelés elvégzésére használható szert, meg kell határozni a dózist, és el kell végezni a kezelést április 30-ig. . Amennyiben a laboratóriumi eredmény alapján az állomány nem fertőzött, és a kezelő állatorvos sem ajánlja a kezelést, úgy a kötelezettség elvégzettnek tekinthető. A kezelés napján kell lehívni egy napi ENAR-listát (1734-es), és megőrizni.
Forrás: Magyar Állattenyésztők Szövetsége