Norvégia déli része felett van annak a ciklonnak a középpontja, amelynek hosszan elnyúló frontrendszere Lengyelországon és Dél-Németországon át a Pireneusi-félszigetig hullámzik. A ciklon középpontja környékén és a front széles sávjában sok a felhő, és sokfelé esik az eső.
A front hátoldalán a csúcshőmérséklet 20 fok alatt vagy kevéssel e felett alakul. Itt csapadék is kevesebb helyen alakul ki, elszórtan záporok a jellemzők.
A fent említett frontálzónától délre meleg légtömeg alakítja az időjárást, a mediterrán térségben, Délkelet-Európában 30 fok fölé melegszik fel a levegő. Közvetlenül a fronttól délre meleg nedves szállítószalag helyezkedik el, ami nyugatról kelet felé haladó zivatarokat, zivatarrendszereket generál. Ezeket felhőszakadás és jégeső kíséri, néhol 60-100 mm mennyiségű csapadék is előfordul. Hétfő estig a Kárpát-medencében is többfelé, több hullámban várható zápor, zivatar.
Szaharai port hoznak a felhők
Idehaza vasárnap a gomoly- és fátyolfelhők mellett még többórás napsütés valószínű, emellett a szaharai eredetű por is szűrheti a nap fényét. Északnyugatra záporok, akár heves zivatarok érkezhetnek. Éjjel felhős időre számíthatunk több helyen - nagyobb számban az ország északi felén - záporral, zivatarral. Helyenként heves zivatarok is lehetnek.
Hétfőn az erőteljes gomolyfelhő-képződés és fátyolfelhőzet mellett szaharai por is lesz felettünk, mely jobban szűrheti a napsütést.
Többfelé, több hullámban pattanhatnak ki csapadékgócok, emiatt lokálisan nagy mennyiség lehullhat. Főként északkeleten, keleten heves zivatarok is kialakulhatnak, melyeket felhőszakadás, akár nagyobb méretű jégeső, erős, viharos széllökés kísérhet. A szél napközben időnként megélénkül, hétfőn a Kisalföldön zivataroktól függetlenül is megerősödik.
A minimum-hőmérséklet általában 16 és 21 fok között valószínű, ennél helyenként hűvösebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 27 és 32 fok között valószínű, de az északi, északnyugati tájakon ennél néhány fokkal hűvösebb lehet.