Jövő szeptemberben Magyarországon rendezik meg az európai cirokkongresszust, a rendezvény a növény termesztéséhez kapcsolódó legfontosabb szakmai összejövetelnek számít.
A cirok jelenleg hazánkban a mezőgazdasági termőterületek mindössze 1 százalékát foglalják el, de olyan diverzifikációs lehetőséget kínál, amely a piacok fejlődésével a jövőben még vonzóbbá válhat. A növény termőterülete hazánkban 2023/24-ben 50 000 hektárra tehető, mely magába foglal 38 000 hektárnyi szemes cirok és 11 000 hektárnyi takarmánycirok termőterületet. 2018/19-től kezdve a cirok vetésterülete 260 százalékkal növekedett Magyarországon, hiszen az említett évben a cirok termőterülete mindössze 13 800 hektár volt.
5 év alatt ez jelentős növekedésnek számít, amely azonban a vetésforgóban lévő más gabonafélékkel való versengéstől függően változhat.
Habár az éghajlati viszonyok, különösen a szárazság és a napsütéses órák száma és azok intenzitása jelentős eltéréseket eredményezhet, ennek ellenére az elmúlt öt év hozama 4,2 tonnára volt tehető hektáronként. Öntözött területeken néha a terméshozam elérte a 10,5 t/ha-os csúcsot is. A ciroknak számos felhasználási lehetősége van.
A magyar cirok felhasználását tekintve közel 90 százalékban az állati takarmányozás teszi ki.
Míg a szemes cirkot elsősorban a csirke- és kacsatenyésztésben használják, addig a nedves cirkot inkább sertéstakarmányozásra, a szilázscirkot pedig a szarvasmarhák takarmányozására hasznosítják. Az emberi táplálkozásban is van jó néhány felhasználási módja. Manapság nagy népszerűségnek örvend a cirokból készített liszt, de felhasználják még whisky, sör és tészta készítéséhez is. Hazánkban jelenleg 6 nagyobb vállalat van, amely valamilyen szinten - nemesítés, termelés, feldolgozás - foglalkozik cirokkal.