Különös rovarkártevő felbukkanásáról számolt be egy magyarországi lakos, aki a szakértő segítségét kérte. Mint írta, egy furcsa kártevő pusztítja a paradicsomait, az állatból látott zöld, fekete, illetve pöttyös mintázatút is - írta meg a Meglepetés magazin. Az olvasó szerint „mire az érési idő vége felé jártunk, eléggé rondán néztek ki a termések, foltosak lettek, és a foltok környéke megkeményedett."
Kiszel Péter okleveles kertészmérnök, a lap szakértője egyértelműen beazonosította a kártevőt: ez a faj a zöld vándorpoloska vagy tudományos nevén Nezara viridula. Sokan érdeklődnek utána, mert egyre sűrűbb az előfordulása, és ahol megjelenik, nem kíméli a növényeket.
A zöld vándorpoloska egy Etiópiából származó igen polifág, soktápnövényű faj. Gyorsuló szaporodása az egyre melegebb nyaraknak köszönhető. Más is kedvez terjedésének és szaporodásának: a vándorpoloska nem egy válogatós jószág, a paradicsomon például a hajtáskezdeménytől kezdve egészen a termésig mindenbe belekóstol. Rágásnyomot nem hagy maga után, de szívogatása következtében fakó foltok jelennek meg a termésen, levélen.