Franciaországban az alma termőterülete (39,2 ezer hektár a fő körzetekben) nem változott jelentősen, az 1%-nál is kisebb mértékű csökkenés elsősorban Nouvelle-Aquitanie régiót érinti. A WAPA világszövetség 2024-re a 2017-es év után az előző 10 év második legalacsonyabb európai termését prognosztizálja. Az európai termelés várhatóan 11%-kal csökken az előző évhez képest. Spanyolország kivételével a fő almatermelő országok jelentős visszaesésről számolnak be, különösen a késő tavaszi fagyok által súlyosan érintett kelet-európai országokban. Lengyelországban, Európa vezető termelőjében a termelés 20%-kal csökken az előző évhez képest, itt elsősorban a Gala és a Golden fajták különösen súlyosan érintettek - írja a FruitVeB.
Provence-Alpes-Côte d'Azur (PACA) körzet 9,3 ezer hektáros termőterületéről 320 ezer tonnás termést várnak, ami a 2023-as, kifejezetten gyenge hozamokat követően 7%-os volumennövekedést jelent. Ez a bővülés különösen Provence körzetében érzékelhető jól, de megjegyzendő, hogy az Alpok vidékén a prognosztizált növekedés bizonytalanabb lábakon áll, főleg az igen eltérő gyümölcsméretek miatt is. A nyár elején érkező csapadék kellőképpen feltöltötte a talajok víztartalékait, ami kedvezően hatott a gyümölcsméretre, és a kártevőnyomást is sikerült jelentősen csökkenteni.
Nouvelle Aquitaine régióban a tavalyi évhez képest 3%-kal, 6,7 ezer hektárra csökkent a termőterület, és a 2023-as jó terméshez (270 ezer tonna) képest idén kisebb hozamokkal számolnak (különösen a Golden fajtakör esetében), így 245,7 ezer tonnás termés becsülhető - ez csaknem 10%-kal marad el az előző évi volumentől. Limousin körzetében olyan súlyos fagykárokról számoltak be, amelyek 20% körüli terméskiesést okoztak, Aquitániában pedig a hűvös, csapadékos időjárási körülmények befolyásolták kedvezőtlenül a virágzást, így a terméshozamokat, de Charentes tartományban a tavalyi évhez képest nincs jelentős változás.
Pays de la Loire régióban a fák terhelése a jó virágzást követően átlagosnak tekinthető, az időjárás viszonylag hűvös és csapadékos volt, így a tavalyi évhez hasonlóan idén is az átlagosnál későbbi szüret várható. Az 5,2 ezer hektáros termőterület a tavalyi évhez képest nem változott, de a nyári jégesők miatt 2024-re a tavalyinál 6%-kal kisebb, 251,4 ezer tonnás termést becsül az Agreste - ez a volumen megegyezik az előző 5 év átlagával. Auvergne-Rhône-Alpes tartományban a fák terhelése jó, és nem az aszály, hanem inkább a túl sok csapadék okozott gyümölcshullást, valamint jelentős betegség- és kártevőnyomással kellett számolni.
A nyári időszak végén a perzselő hőség okozott gondokat, elsősorban a korai fajták növekedésének lassulása miatt - így járt a Gala, ami a körzetben az egyetlen olyan fajta, amelynél a tavalyi évhez képest a termésmennyiség is csökkenni fog. A 3,3 ezer hektáros termőterületen a tavalyinál egy kicsit nagyobb, 99,8 ezer tonnás termésre számítanak. Centre-Val de Loire régióban még nagy a bizonytalanság a prognózisokat illetően: a Golden és a Gala fajták hozamai várhatóan csökkennek, míg a többi fajtánál jobb hozamok várhatók, de a betegség- és kártevőnyomás igen erős. Franciaország legkisebb termesztőkörzetében (1,9 ezer hektár) az előző évinél 2%-kal kisebb, 90,3 ezer tonnás termés valószínűsíthető, de még ez is az ötéves átlag feletti mennyiséget jelent.
Occitanie régióban a 8000 hektáros termőterületről az idén 400 ezer tonna körüli termést várnak, azaz várhatóan a volumen stabil marad a 2023-as évihez képest, de jelentős regionális eltérések figyelhetők meg. Roussillon és Gard régiókban a korai gyümölcshullás súlyosan érintette a Golden és a Gala fajtákat, ami ezekben a körzetekben a termelés csökkenéséhez vezetett. Ezzel szemben a Garonne-völgyben a többi fajta termelésének növekedése ellensúlyozta a Golden termésének visszaesését, ami növelte az összesített termésmennyiséget növelte.