Két cornwalli tejgazdaság mérésein alapuló kutatás eredményei arra utalnak, hogy az országok által jelentett kibocsátási adatok nem feltétlenül megbízhatóak. Kiderült ugyanis, hogy az adott farmok tényleges kibocsátása évente tehenenként 145 kg, illetve 198 kg volt, ami négyszer-ötször magasabb az Egyesült Királyság nemzeti nyilvántartásában hivatalosan jelentett 38 kg-os értéknél.
A tanulmány szerint azonban ennek begyűjtése és biogázzá alakítása jelentős megtakarítást eredményezhet a tejágazat számára. Évente közel 200 milliárd forintnak megfelelő font megtakarítás érhető ugyanis el üzemanyagköltségek formájában, ami egy átlagos méretű tejgazdaság esetében körülbelül 25 millió forintot jelent.
Neil Ward professzor, a University of East Anglia kutatója az eredményekkel kapcsolatban elmondta:
Úgy tűnik, hogy a szabványos nemzetközi módszertan alábecsüli a hígtrágya tárolásából származó metánkibocsátást. Szerencsére azonban megvan a technológia, amellyel ezt a problémát üzleti lehetőséggé alakíthatjuk a gazdálkodók számára, akik csökkenthetik az energiaszámlákat és energiafüggetlenné válhatnak, ha a metánt üzemanyagként hasznosítják.