A közlemény idézi Petrovics Istvánt, a gép ötletgazdáját és a prototípus készítőjét, aki azt mondta, hogy a kaptárkeretek automatizált tűzése és fúrása tizenötödnyi időt igényel a kézi munkához képest. A szakember és a berendezés számos elismerést kapott. A fejlesztésben a Konkoly Electro Kft. vezetése is látott fantáziát, az együttműködésből pedig mostanra készült el a sorozatgyártásra alkalmas modellcsalád első tagja - írták. Az eszköz lényegében bármilyen méretű és szabványú keret összeállítására alkalmas, ami azért fontos, mert a nemzetközi gyakorlatban nagyon sokféle kaptárkeretet használnak. A közlemény idézi Konkoly Szabolcsot, a Konkoly Electro Kft. vezetőjét, aki elmondta: hogy a kaptárkeret-összeállító gép - bár forgalmazása csak 2025 első negyedében kezdődik - már most jelentős nemzetközi érdeklődést keltett.
A tájékoztatás szerint egy méhcsalád a körülményektől függően átlagosan nagyjából tíz keretet igényel egy szezonban, Magyarországon pedig megközelítőleg 1 millió méhcsalád él.
A tartásukhoz szükséges kaptárkereteket a termelők eddig kézzel állították össze, nagyjából 2 perc alatt darabját. Ez több mint 330 ezer munkaórát jelent minden évben, amit az új gépcsalád általános használatával elvben mintegy 22 ezer munkaórára lehet rövidíteni - közölték.