Hogyan építsük be munkafolyamatainkba a környezettudatos gondolkodást? Miként feleljünk meg a fenntarthatóság követelményének? Mit lépjünk a népességnövekedés kihívásaira? – vetette fel köszöntőjében az államtitkár. Ezekre a kérdésekre keresik a választ a nemzeti kormányok, az európai gazdálkodók és a vetőmag előállítók is – tette hozzá.
A közös gondolkodásból olyan megoldások születnek, mint az a nemzetközi összefogás, amely osztrák kezdeményezésre a Duna-térség GMO-mentes szója termesztését szorgalmazza – emelte ki V. Németh Zsolt. Ismertette: ennek keretében a nyolc aláíró ország – köztük Magyarország – folytat politikai, gazdasági és tudományos együttműködést, hogy jó minőségű, GMO-mentes szóját állítson elő, csökkentve a tengerentúli importfüggőséget.
A vasvári Karintia Kft. – a Mauthner Csoport tagjaként – az elsők között csatlakozott a GMO-mentes szójabab termesztését felkaroló Duna Szója Egyesülethez.
A vállalat testvércégével, a Probstdorfer Saatzucht GmbH-val közösen a Bécs melletti Probstdorfban rendezte meg nemzetközi fajtabemutatóját. A rendezvény fő témája a klímaváltozás volt, a kerekasztal beszélgetéseken több nemzetközileg elismert szakértő tartott előadást. Az eseményre mintegy kétezer osztrák, német, szlovák, román, ukrán és magyar szakembert, gazdálkodót, kutatót vártak.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)
Forrás: kormany.hu