Aláhúzta, hogy a magyarországi egyetemek közül elsőként a gödöllői agrár képzési centrum vált a Vidékfejlesztési Minisztérium stratégiai partnerévé. Hozzátette, a szaktárca továbbra is kiemelt együttműködő partnerként számít az egyetemre a Darányi Ignác Terv, valamint a Wekerle Sándor Terv konkrét programjainak kidolgozása és megvalósítása során.
Tóth Katalin leszögezte, az átalakuló felsőoktatási rendszerben egy olyan struktúra kialakítása a cél, amelyben optimálisan érvényesül az akadémiai autonómia, a professzionális menedzsment és a tulajdonosi kontroll szellemisége is. Kijelentette, elméleti, gyakorlati tudással felvértezett, szakmailag felkészült diplomások képzésére van szükség, akik versenyképesek a piaci viszonyok között is.
Beszédében megemlékezett Darányi Ignácról is. Szavai szerint a politikus-gazdálkodó földművelésügyi minisztersége alatt a magyar mezőgazdaság soha sem látott fejlődésen ment keresztül. Hozzátette, Darányi Ignác ismerte fel a tudomány és az oktatás jelentőségét a termelés modernizálásában. A többszintű agrároktatás korszerűsítésével ő teremtette meg az átalakulás szellemi bázisát - idézte fel Tóth Katalin.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)