A tájékoztatás szerint a szakma egyik legjelentősebb elismerése a MÁSz elnöksége évente egy személynek ítél oda. A díjat az kaphatja meg, aki a tenyésztés és tenyésztés-szervezés területén maradandót alkotott, kimagasló tevékenységet fejtett ki.
Farkas Sándornak, az ernyőszervezet egykori elnökének jelentős szerepe volt abban, hogy a szövetség és a tenyésztés-szervezés szakmapolitikai súlya az elmúlt években tovább erősödött. A jelenlegi miniszterhelyettes 2016-ban mint MÁSZ elnök és országgyűlési képviselő, javaslatot dolgozott ki a tenyésztés-szervezési feladatok éves támogatási keretének jelentős mértékű emelésére, amelyet a kormány elfogadott.
Ennek eredményeként 2017-től a korábbi 800-900 millió forint helyett évente 1,3 milliárd forint támogatás nyújtható a tenyésztőszervezeteknek törzskönyvezési és teljesítményvizsgálati feladataik ellátására. Ez a forrás jelentős segítség abban, hogy hazánkban versenyképes tenyészállat-előállítás valósulhasson meg, és Magyarország a lehető legkisebb mértékben legyen a külföldi genetikának kiszolgáltatva.
A világban jelenleg nagyon kiélezett verseny folyik a genetikai alapok fejlesztésében, igen nagy tudás-, technológia-, valamint tőkekoncentráció ment és megy végbe. Egyre kevesebb fajtával, hibriddel vagy genotípussal, egyre nagyobb állomány koncentrációban és egyre intenzívebben folyik az állati termék-előállítás. A közösségi hálónak és a technológia fejlődésének köszönhetően a világ akár legtávolabbi tájairól is viszonylag egyszerűen beszerezhető szaporítóanyag vagy akár tenyészállat.
Ilyen helyzetben a nemzeti szintű tenyésztési programok akkor tudnak versenyképesek maradni, ha magas szintű szaktudással a legújabb technológiai eredményeket kihasználva, jól szervezett keretek között folyik a szelekciót és a tenyészállat előállítást. A tenyésztés-szervezési támogatási keret e cél elérését szolgálja. Az már a tenyésztőszervezeteken múlik, mennyire sikerül ezt a lehetőséget kihasználniuk – olvasható a MÁSz tájékoztatójában.