A nyereményről:HORSCH dzseki:
A németországi HORSCH GmbH évek óta meghatározó szereplője a hazai mezőgéppiacnak talajművelés, vetéstechnika és növényvédelem terén. A talajművelés terén a HORSCH sok tapasztalattal rendelkezik, és ezeket mind beépíti a szántóföldi kultivátoraiba is, illetve különböző fórumokon meg is osztja azt a mezőgazdasági termelőkkel és az érdeklődőkkel. |
Két éves Talajegyetem sorozatunknak célja, hogy a sikeres növénytermesztés alapját képező talajkérdésben gyakorlati ismereteket és iránymutatást adjunk gyakorló gazdálkodóknak, továbbá hogy a fenntarthatósághoz, a jövedelmezőséghez és a precíziós gazdálkodáshoz elengedhetetlenül szükséges gazdálkodói gondolkodást „megdolgozzuk”.
A gyakorlati tudást adó cikkek tartalmából "feleltetünk" hónapról hónapra, jó felelet esetén nem érdemjegyet, hanem sorsolást követően értékes ajándékcsomagokat nyerhetnek Olvasóink.
A tizenhatodik fordulóban a helyes válaszokat az alábbi űrlap kitöltésével várjuk 2019. május 6-ig.
A válaszokat megtalálhatja "Talajművelési rendszerek I. – forgatásos talajművelés" című cikkünkben.
Íme a három kérdés:
A márciusi forduló helyes válaszai:
1. Ha a jogszabály másként nem rendelkezik, mekkora nagyságú gyümölcsös telepítése esetén kell talajvédelmi tervet készíteni?
c) 1500 m2-nél nagyobb, bogyós gyümölcs esetén 500 m2-nél nagyobb
2. Egy átlagminta legfeljebb mekkora területet jellemezhet?
b) 5 ha
3. Hol nem tilos talajmintát venni az alábbiak közül?
a) vadcsapások útvonalán
A nyertesünk, aki megnyerte a a XVIII. Országos Syngenta Borverseny SynVino-díjas boraiból álló csomagot a Syngenta Kft. felajánlásából:
B. Károly, Kölcse