A tárcavezető hangsúlyozta: az elkövetkező időszakban is a közös együttműködés még eredményesebbé tételén kell dolgozni, ugyanis ha Németországban növekszik az igény a magas minőségű, fenntartható termelésből származó élelmiszerekre, az a nyugati piacokra szállító magyar gazdák számára is sikert jelent.
Nagy István elismerését fejezte ki Johannes Haindlnek azért, hogy Németország az Európai Unió soros elnökeként komoly eredményeket ért el a szakterületen, így KAP-pal összefüggő tárgyalások során. Ezekre az eredményekre Magyarország épít majd ez év második felében, amikor hazánk látja el a Visegrádi Négyek (V4) elnöki teendőit.
Hozzátette: a magyar kormány történelmi léptékű döntést hozott, amikor úgy határozott, hogy hazánk az unióban adható legmagasabb mértékű nemzeti társfinanszírozást juttatja az EU-s vidékfejlesztési források mellé, így 2021-től a korábbi évek 17,5 százalékos támogatása helyett 80 százalékot biztosít.
Nagy István az egyeztetésen felhívta a figyelmet a magyar agráriummal kapcsolatban a családi gazdaságok támogatására, a vidék megtartó erejének megőrzésére, a fenntartható gazdálkodás erősítésére és az élelmiszeripari fejlesztésére – tartalmazza az összefoglaló, amit lapunk is megkapott a szaktárcától.