A cikk a Magyar Közlöny múlt pénteken késő este megjelent új tanévkezdési rendelete alapján gyűjtötte össze a lehetséges eseteket.
Ha az iskola ellenőrzési körén kívül eső elháríthatatlan ok miatt az iskola működtetése nem lehetséges, az iskola igazgatójának jelzése alapján a köznevelésért felelős miniszter az érintett iskolában, feladatellátási helyen, évfolyamon vagy osztályban határozott időre tantermen kívüli, digitális munkarendet rendelhet el – olvasható a rendeletben.
A portál szerint ilyen elháríthatatlan ok lehet az elmúlt évekhez hasonlóan a koronavírus-járvány, de az energiaellátás is, hiszen a kormány nemrég energia-veszélyhelyzetet hirdetett, és hét pontból álló intézkedési tervet fogadott el, amely augusztusban lép életbe. Ugyancsak az energiaellátással kapcsolatosan a tankerületek elismerték, vizsgálják, hogyan lehet fatüzelésre átállni az iskolákban az idei őszi, rendkívüli kihívásokat tartogató fűtési szezonra. Korábban Orbán Viktor miniszterelnök is arról beszélt, kályha- és kazánprogramon dolgoznak, amelybe bevonnák az állami intézményeket és a közoktatást is – értesült a Magyar Hang hírösszefoglalójából az Agro Napló.
Utolsó lehetséges okként a pedagógushiányt említi, hiszen elképzelhető, hogy lesz pedagógussztrájk a szeptemberben kezdődő tanévben. Korábban Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szövetségének (PSZ) alelnöke úgy fogalmazott, hogy a helyzet változásához minimum 45 százalékos azonnali béremelésre lenne szükség. Ha ez nem történik meg, akkor valószínűleg még többen távoznak a pályáról.
(Forrás: Magyar Hang)