Az XMCL két alapvető előnye, hogy akár 46%-kal* hosszabb élettartammal rendelkezik, továbbá futófelülete és oldalfalai akár 10%-kal ellenállóbbak a defekttel szemben. Ez azt jelenti, hogy – az alkalmazási területtől függetlenül – az XMCL önmagában is csökkentheti a költségeket és jelentősen növelheti a termelékenységet. A magas kapaszkodó bordák, az acélövek és a masszív vállkialakítás többek között azok a termékjellemzők, amelyek különösen ellenállóvá teszik ezt az új abroncsot.
A mezőgazdasági alkalmazásokat illetően a Michelin XMCL újfajta felépítése további két, régóta várt előnyt biztosít a felhasználó számára: kiváló vonóerőt – ami időt takarít meg – és kiváló stabilitást, ami a biztonságról gondoskodik. Az építőipari alkalmazásokat illetően az előnyök közé tartozik a terhelhetőség több, mint 50%-os* növekedése, valamint a nehéz gépmozgatási manőverek során is pontos kezelhetőség.
Az új Michelin XMCL, amely az XM27 és az XM37-es abroncsokat váltja fel, jelenleg a következő négy méretben kapható: 460/70R24, 440/80R28, 340/80R18 és 480/80R26. 2006 szeptemberében a termékkínálat további nyolc új mérettel bővült.
Az XMCL a Michelin „Compact Line” elnevezésû termékcsalád legújabb tagja: ezt az abroncsot úgy tervezték, hogy változatos felhasználási körülményeknek feleljen meg. A kompakt gépek széles skálájára ajánlott: markolókra, mini rakodógépekre, teleszkópos rakodókra, gumikerekes kotrógépekre és csúszókormányzású univerzális rakodókra.
Ezekkel az új abroncsokkal a Michelin segíti az állásidő csökkenését, ami nagyobb termelékenységet és jelentős költségmegtakarítást eredményez. A termelékenység terén jelentkező előnyök mellett a Michelin „Compact Line” termékválasztéka, alkalmazási területtől függetlenül, a legbiztonságosabb körülmények között teszi lehetővé a kompakt földmunkagépek optimális használatát.
* Összehasonlításban a Michelin XM27 abronccsal
Német minőség, KITE háttér - Kramer rakodók biztos kézből! (X)
A Kramer márkát 1925-ben alapította három német fivér. Kezdetben traktorgyártással foglalkoztak, majd az idő előrehaladtával az építőipar felé is nyitottak.