Új korszakot nyitnak a mezőgazdasági drónok
Technológiakutatók szerint a drónok használata a mezőgazdaságot átvezeti az az adatvezérelt jövőbe. A folyamat már javában tart. A mezőgazdasági drónok pedig térképeznek, felismerik a kártevőket, permeteznek, sőt kísérletek folynak, hogy vetésre hogyan használhatók.
Nemcsak segít, összefogásra is ösztönöz az Élelmiszerlavina program
Ötvenkét település 100 hektárnyi földterületén vetették el ezekben a hetekben a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és a Syngenta Élelmiszerlavina programjában nyert – összesen több millió forint értékű – zöldség vetőmagokat.
Növényegészségügyi szigorítást tervez az Európai Parlament
Új szabályokra van szükség, hogy megfékezzük az olyan növényfertőzések növekvő beáramlását az Európai Unióba, mint például a Xylella fastidiosa baktérium, amely az olasz olajfaligetekben pusztított 2014-ben. A beáramlást többek között a megnövekedett kereskedelem és az éghajlatváltozás is élénkíti – jelentette be az unió mezőgazdasági bizottsága.
Beindította a tudósokat a Mentőexpedíció című film
Hogyan termeszt krumplit egy magányos hős egy idegen bolygón? Ki gondolta volna, hogy egy ilyen történet tömegek fantáziáját ragadja meg, és ad új lendületet a terraformálás, a Naprendszer többi bolygójának lakhatóvá tételével kapcsolatos kutatásokhoz?
A világpiacra önti kukorica tartalékát Kína
Kína, a világ második legnagyobb kukorica termesztője és ágazati becslések szerint az eddig felhalmozott mintegy 250 millió tonna kukorica több, mint amennyit a közel 1,4 milliárdos ország egy év alatt elfogyaszt. Elemzők ugyanakkor aggódnak, milyen hatással lesz a világpiacra, ha a tartalékot értékesíteni kezdik.
Hamis és mérgező élelmiszerek világszerte
Réz-szulfát oldattal festett olasz olajbogyó, műtrágyával szennyezett szudáni cukor, és több százezer liter hamis alkoholos ital áll az Interpol listáján, amelyen a világszerte lefoglalt mérgező és hamisított élelmiszereket sorolják föl. Magyarország is érintett.