Erre két mód van: bemutató gazdaságként, valamint adatszolgáltatóként lehet részt venni a Digitális Agrárakadémia rendszerében. A kapcsolatépítésen kívül a partnerek közötti üzleti lehetőségek is bővülnek, valamint a hatékonyabb termeléssel kapcsolatos információkhoz is az elsők között juthatnak hozzá a jelentkezők.
A Digitális Agrárakadémia elsődleges célja az ismeretterjesztés, a termelők felkészítése a digitális agrár megoldások, a precíziós eszközök és szolgáltatások felhasználására. Fontos, hogy a mezőgazdasági üzemek minél nagyobb arányban használják a digitális megoldásokat és az adatokat a gazdaság hatékonyságának javítása érdekében. Ennek támogatására a Digitális Agrárakadémia létrehozza a piacon elérhető digitális megoldások, eszközök, szolgáltatások és szállítók adatbázisát. A Digitális Szolgáltatók Adatbázisának célja, hogy a gazdálkodók megtalálják a számukra legmegfelelőbb szolgáltatót, aki segíti őket a digitális megoldások bevezetésében és alkalmazásában.
A Digitális Szolgáltatók Adatbázisába minden digitális megoldás szállító térítésmentesen kerülhet be. A bekerülés feltétele a Mezőgazdaság 4.0. beszállítói kérdőív kitöltése a szolgáltatásokról, a termékekről és a vállalkozásról. Az adatbázisba ezek a feltöltött információk fognak bekerülni.
Az adatbázis folyamatosan frissül, érdemes és lehet hozzá csatlakozni, illetve az adatbázisba feltöltött adatokat, információkat a vállalkozások később módosíthatják majd.
A Digitális Szolgáltatók Adatbázisa a DAA oldalán mindenki számára elérhető lesz. Az adatbázis segítséget nyújt a termelőknek, hogy áttekintsék a piacon elérhető szolgáltatásokat, eszközöket és megoldásokat. Ezért kérjük, hogy a magyar mezőgazdaság fejlesztése érdekében töltsd ki a kérdőívet, hogy megtaláljanak azok, akiknek segíthet, akikkel együttműködhet, üzletelhet a céged.
A további előnyökről érdemes megkérdezni minket, valamint a Digitális bemutató gazdaságok szakembereit is. Ahogy itt, Szentendrén, drónos eseményen:
Pályázati felhívás a „Digitális Bemutató Gazdaság díj” cím elnyerésére
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Széchenyi István Egyetem, az Állatorvostudományi Egyetem és a Digitális Jólét Nonprofit Kft. részvételével irányító Digitális Agrárakadémia Konzorcium három kategóriában várja a digitális megoldásokat alkalmazó gazdaságok pályázatát a Digitális Bemutató Gazdaság díjra. A jelentkezések értékelésére szakmai bizottságot kértek fel, a díj odaítéléséről a konzorciumi tagok döntenek.
A digitális megoldások megismerése a gyakorlatban, működés közben a leghatékonyabb. A tananyagok, a kiállítások és a tudásbázisok sokat segítenek, de a megalapozott döntéshez leginkább egy működő jó megoldás és a hozzá kapcsolódó tapasztalatok nyújtanak támogatást. A Digitális bemutató gazdaságoknak nagy szerepük lesz a termelők felkészítésében, amelyért megfelelő díjazásban is részesülnek.
A Digitális Agrárakadémia keretében egységes szempontrendszer alapján választjuk ki a jelentkezők közül a Digitális bemutató gazdaságokat. Röviden bemutatjuk a működésüket, illetve az általuk alkalmazott digitális megoldásokat. A Digitális Agrárakadémia folytatása kapcsán lehetőségük nyílik a termelőknek és az érdeklődőknek, hogy szervezett formában meglátogassák a gazdaságokat. A gazdaságok bemutatják az alkalmazott digitális megoldásokat és elmondják saját tapasztalatukat, akárcsak itt, Lajoskomáromban:
A pályázat nyertesei a Digitális Agrárakadémia „Digitális bemutató gazdaság” címét nyerik el, amellyel vállalják, hogy az agrárdigitalizáció bemutatásában aktív szerepet vállalnak.
A pályázók 3 kategóriában
- szántóföldi növénytermesztés,
- kertészet, és
- állattenyésztés
jelentkezhetnek, erre a hivatkozásra kattintva.
Fejlesszük együtt Magyarország mezőgazdaságát!
www.facebook.com/digitalisagrarakademia
Köszönettel:
Csurja ZsoltGödöllői gazdász 2009
precíziós mezőgazdasági szakmérnök, Óvár 3-as csoport
Digitális Agrárakadémia, tartalomszerkesztő