Amíg a vegetáció tart, egyetlen növény sincs teljes biztonságban a talajlakók, talajból támadók ellen. Most veted a salátát, retket, vagy valamilyen levélzöldséget, ültetsz hagymát vagy szántóföldre tervezel repcét, búzát?
Egyre gyakrabban megtapasztaljuk, hogy a kelésben lévő fiatal növények mennyire érzékenyek a talajból támadókra: a drótférgek, fonálférgek, mocskospajor, lótűcsök és egyéb gyökérkárosítók komoly tőpusztulást, ezzel számottevő veszteséget okozhatnak. Az idei szélsőséges nyáron a gyakori száraz periódusok kedvező helyzetet teremtettek a talajlakók felszaporodásának, misem bizonyítja ezt jobban, hogy az idei nyáron pl. a bolha már a gyomokra is rákapott. Ha kiemelsz egy sárgarépát, a drótféreg már a talajfertőtlenített talajban is kárt okozott.
Ha az internetről tájékozódsz a védekezési lehetőségekről, azt látod, hogy vetésváltás, növények párosítása, öntözz rendszeresen, takard le a talajt/ kultúrát! Esetleg permetezz, de ennek azért vannak következményei és az eredménye is időszakos.
Tényleg nincsen más megoldás? Van-e olyan alternatíva, ami környezetkímélő? Szermaradvány-mentes? Profi termelők is eredményesen használhatják? És megfizethető?
Fontos (!): a készítmény nem taglózó hatású, ismételt kezelésekkel tudod a károsítókat távol tartani, cserébe a talaj biológiai rendszerét nem bántja és szermaradványmentes a termény!
AMG Pro-tech online webáruházunkból már 3 nap alatt Nálad lehet: agrovaciodirekt.hu
Bővebb olvashatsz még: www.agrovacio.hu