A két politikus megállapította, hogy a nagygazdaságok támogatásának felső határáról illetve a limit feletti támogatás felhasználásáról nincs közös álláspont a tagállamok között - olvasható a kormany.hu oldalon.
Mindkét ország számára előnyösebb lenne, ha a KAP "zöldítése" a második, vidékfejlesztési pillérben szerepelne elsősorban, továbbá, ha nem járna a gazdák számára több bürokratikus szigorítással.
A tárgyaló felek szerint a meglévő uniós jogszabályok precízebb alkalmazása a cél, nem pedig újak alkotása, ez vonatkozik az aktív farmer fogalom bevezetésére is.
Csehország - akárcsak Magyarország - a kis és közepes vállalkozások támogatását szorgalmazza.
A termelői kiszolgáltatottság csökkentése összeurópai érdek, ezért ezt a kérdést európai uniós szinten kell kezelni, hangsúlyozta a két agrárpolitikus.
Juraj Chmiel egyetértett azzal a magyar szándékkal, hogy a tavalyihoz hasonló természeti katasztrófák kezelésére, a kockázati tényezők csökkentésére szükséges egy közös európai alap létrehozása.
A cseh földművelésügyi miniszter-helyettes a tárgyalás zárásaként ismertette a 2011 második felében a Visegrádi Négyek soros elnökségét ellátó Csehország agrár- és környezetvédelmi programját.