Magyarországon a nyers tej országos termelői átlagára kilogrammonként 83,89 forint volt februárban, 2 százalékkal emelkedett az előző hónaphoz képest. A nyers tej kiviteli ára februárban 88,77 forint volt, mely januárhoz képest szintén 2 százalékos emelkedést mutatott, és 6 százalékkal volt magasabb a belpiaci árnál. A termelők és a kereskedők nyers tej kivitele 7, a feldolgozóké 1 százalékkal bővült egy hónap alatt - olvasható az Agrárgazdasági Kutatóintézet mmg online hírportálon megjelent elemzésében.
Az Európai Unióban a 2010 első félévi erőteljes emelkedés óta a nyers tej ára lényegében stagnált, míg a magyar ár folyamatosan emelkedett. Nyugat-Európában a nyers tej azonnali (spot) árának év eleje óta tartó növekedése megállt. Új-Zélandon a határidős árfolyamok csökkenése a nyers tej árának csökkenését vetíti előre.
Az ausztrál Agrárgazdasági és Erőforrás-gazdálkodás Tudományok Hivatala márciusi előrejelzése szerint rövidtávon továbbra is erős marad a tejtermékek iránti globális kereslet. A sajt világpiaci ára 1, a sovány tejporé 2 százalékkal nőhet, a vajé 10 százalékkal csökkenhet a 2011. júliustól 2012. júniusig tartó gazdasági évben az előzőhöz viszonyítva.
A KSH adatai szerint Magyarországon a tej és tejtermékek kivitelének árbevétele 21 százalékkal, az import értéke 34 százalékkal nőtt 2010-ben, az előző évihez képest. A kivitel mennyisége 12, a behozatalé 23 százalékkal nőtt 2010-ben az egy évvel korábbihoz viszonyítva.