Sokan félnek belevágni a precíziós gazdálkodásba, mert megfelelő szaktudást igényel, miközben az időjárási kockázatokat nem minimalizálja. Továbbá sokszor a végtermék magasabb hozzáadott értéke sem jelenik meg a piacon, miközben a beruházási költségek jelentősek lehetnek - fogalmazott Gór Arnold. A szakember szerint viszont a precíziós gazdálkodás információs többletet eredményez, hosszú távon csökkenti a termelési költséget, és az emberi hibákat is kiküszöbölheti.
A precíziós gazdálkodás növelheti a hozamot és az élelmiszerbiztonságot, javíthatja az élelmiszerek nyomonkövethetőségét és maximalizálhatja a növényi toleranciát - mutatott rá Gór Arnold. A technológiai átállás viszont nem minden esetben térül meg, de a magasabb hozzáadott értékű ágazatokban - mint a kertészet vagy az állattenyésztés - kifizetődő, ezért összességében a további térhódítására számítunk.
A főbb mezőgazdasági gépek számát és kapacitását tekintve elmondhatjuk, hogy az utóbbi években nő a gépek kapacitása, miközben a technológiai átállás beruházási és fenntartási költségei csökkennek - hívta fel a figyelmet Gór Arnold. Előrejelzések szerint például az USA-ban idén a szolgáltatások piacán 54,6 százalékra nőhet a precíziós eszközök aránya.