Az Independent cikkében Branson azzal érvelt, hogy az állattenyésztés az üvegházhatású gázok 18 százalékát termeli, ami sokkal jobban hozzájárul a globális felmelegedéshez és a környezetromláshoz, mint a közlekedés bármely formája, illetve a járművek kipufogógázai. A férfi néhány évvel ezelőtt felhagyott a marhahús-fogyasztással, elsősorban azért, mert összefüggést látott a nagyüzemi szarvasmarhatartás és az esőerdő-pusztulások között. A közelmúltban pedig szembesült a vágóhidakon uralkodó körülményekkel is - tette hozzá a lap szerint.
A múlt hónapban a brit milliárdos csatlakozott Bill Gates-hez, a Microsoft társalapítójáhozhoz, illetve az óriás amerikai agrárvállalathoz, a Cargillhez. Közösen fektettek be egy Memphis Meats nevű amerikai cégbe, amely húsokat állít elő önreprodukálásra képes állati sejtekből. Az új cég hosszú távú célja, hogy úgy lehessen kielégíteni a világ növekvő fehérjefogyasztását, hogy közben csökken a termőföld, a takarmány és a víz iránti szükséglet.
A világon az emberek többsége szereti a húst, és sok kultúrának, hagyománynak a húsfogyasztás a magja és az alapja. A hagyományos hús előállítása azonban kihívást jelent a környezetre, az állatokra és az emberi egészségre nézve is - hangsúlyozza a milliárdos üzletember.