Világszinten 15-18 százalékkal csökkent a sertéshús ára, vele együtt az európai is. Az öreg kontinens áruja továbbra is versenyképes a világpiacon. Az Amerikai Egyesült Államok agrárminisztériumának (USDA) adatai szerint az USA-ban a sertésára 1,68 dollár (USD)/kilogramm hasított hideg súly volt 2018 júliusában, az Európai Unióban pedig 1,45 euró/kilogramm ("E" osztály). Az Európai Bizottság adatai szerint az Európai Unió közel azonos mennyiségű sertéshúst (1,6 millió tonna) értékesített a nemzetközi piacon 2018 első öt hónapjában, mint egy évvel korábban. Az export 35 százaléka Kínába irányult, ahova az egy évvel korábbinál 3 százalékkal kevesebb, 566 ezer tonna sertéshús került. További nagy célpiac volt Japán (184 ezer tonna), illetve Dél-Korea (147 ezer tonna).
A hazánkban irányadó németországi szerződéses ár és a Tönnies felvásárlási ára 1,55 euró/kilogramm hasított súly volt a megfigyelt héten. A West Fleisch 1,53, a Vion 1,52, a Danish Crown és a Tican 1,17 euró/kilogramm hasított súly áron vásárolta a sertéseket a 34. héten. Magyarországon a hazai termelésű vágósertés termelői ára áfa és szállítási költség nélkül 467 forint/kilogramm hasított meleg súly volt 2018 júliusában, ami 13 százalékos csökkenést jelentett az egy évvel korábbi átlagárhoz képest. Vagyis az árak ugyan elindultak felfelé, de még messze nem járnak ott, ahol tavaly.
A KSH adatai szerint Magyarország élősertés-kivitele 6 százalékkal nőtt 2018 első öt hónapjában az egy évvel korábbi mennyiséghez viszonyítva.
A legtöbb magyar sertéshús Romániába, Olaszországba, Horvátországba és Japánba került. Sajnos a távol-keletei célpiacunkra 38 százalékkal csökkent a kiszállítás. Az élősertés-behozatal 6 százalékkal csökkent a megfigyelt időszakban, ezen a malacok iránti csökkenő érdeklődést is le lehet mérni. Az OECD-FAO középtávú projekciója szerint 10 év múlva még telítettebb lesz a sertéshús piaca, mint most: a világ termelése 10 százalékkal 131 millió tonnára emelkedhet 2027-re.