"A szervezet történetének legnagyobb titkos nyomozásának" nevezte az esetet az Animal Recovery Mission nevű állatvédő szervezet, amelynek tagjai hónapokig dolgoztak a gazdaságban és jegyezték fel, illetve kamerázták az eseteket titokban. A szervezet szerint "rendszeres és jogellenes bántalmazást" szenvedtek el az állatok a gazdaságban, teljesen feleslegesen.
Az állatvédők minden rejtett kamerás felvételt feltöltöttek a Youtube-ra(figyelem, iszonyatos felvételek az állatkínzásról), illetve a bizonyítékokat elküldték a hatóságoknak is. Az eset óriási felháborodást váltott ki az Egyesült Államokban, számos lap foglalkozott vele. Az Animal Recovery Mission egy olyan civil szervezet, amelynek tagjai profi módon, videókamerákkal leplezik le az állatkínzásokat és a felvételeket átadják a hatóságoknak. Illegális kutyaviadaloktól kezdve ketrecben kínzott medvékig mindenféle ügyük volt az utóbbi években.
A gazdaság alapítója és vezetője, Mike McCloskey közleményben reagált az esetre. Azt írta: elborzasztotta az állatkínzás és teljes felelősséget vállal érte.
A gazdaság igazgatója elmonda, hogy néhány hónapja jutott a tudomására, hogy az állatvédők titokban felvételeket készítenek a tehenészetben, de akkor még fogalma sem volt, hogy történt-e állatkínzás, ha történt egyáltalán. A felvételek megtekintése után kiderült, hogy öten bántották az állatokat, négyen a gazdaság alkalmazottai voltak, az ötödik pedig az egy másik cég sofőrje, aki a tejterméket szállítja. Három alkalmazottnak azonnal felmondtak, ahogy a felvételeket megnézték. Az igazgató értesítette a szállítmányozó céget is a sofőrjük embertelen viselkedése miatt, és az illetőt nem engedik be többet a gazdaságba.
Mike McCloskey leszögezte, hogy a felvételeket átadáták a hatóságoknak és ők maguk is feljelentést tettek. A gazdaság alapítója azt ígérte, soha többet nem fordul elő ilyen eset náluk.