- mondta Liam Condon, a Bayer AG igazgatótanácsának tagja, a Crop Science Divízió elnöke, aki beszélt arról is, hogy a mezőgazdaság egyik vezető szereplőjeként a Bayernek lehetősége nyílik arra - egyben felelőssége is -, hogy megoldást találjon az éghajlatváltozás, a biodiverzitás csökkenése és az élelmezésbiztonság globális problémájára.
A Crop Science Divízió elnöke azt is bejelentette a rendezvényen, hogy a Bayer három ambiciózus kötelezettségvállalást tesz a világ néhány sürgető kihívására 2030-ig:
1. A növényvédő szerek környezeti hatásainak 30%-os csökkentése olyan új technológiák révén, amelyek lehetővé teszik a növényvédő szerek mennyiségének csökkentését, valamint a precízebb alkalmazásukat.
2. A legnagyobb szántóföldi kultúrák üvegházhatású gázkibocsátásának 30%-os csökkentése a Bayer által kiszolgált régiókban.
3. A világ fejlődő országaiban élő 100 millió kistermelő számára biztosítani a fenntartható mezőgazdaság és az egészséges élelmiszer megteremtését célzó megoldásokhoz való jobb hozzáférést.
A Crop Science Divízió elnöke kifejtette, hogy a Bayer hosszú távú sikerének titka a mezőgazdaságban nem a termékeladások növelésében rejlik, hanem abban, hogy a gazdálkodókat olyan személyre szabott megoldásokkal lássa el, amelyek segítségével a terméshozamot fenntarthatóbb módon, kevesebb erőforrás (víz, termőföld, inputanyag és energia) felhasználásával növelhetik.
A Crop Science Divízió munkatársai nagyon büszkék a a kutatás-fejlesztési portfóliójukra. A konferencián kiderült, hogy a Bayer tavaly az összes versenytársánál többet fordított kutatás-fejlesztési tevékenységeire a mezőgazdaságban. A vállalat a FieldView platformon keresztül érkező masszív adatmennyiségnek köszönhetően is ki tud jelölni új fejlesztési irányokat. A FieldView az Egyesült Államokban, Kanadában, Brazíliában, Argentínában és 15 európai országban, köztük olyan kiemelt piacokon, mint Németország, Franciaország, Spanyolország, Olaszország és Ukrajna, érhető el.
2018-ban a FieldView világszerte évi több mint 60 millió hektárhoz nyújtott fizetett szolgáltatásokat, az idei cél a 90 millió hektár elérése. A platform testreszabott tervek révén segíti a gazdálkodókat a haszonnövények teljesítményének értékelésében és optimalizálásában, amihez a szántóföldi adatok egyszerű gyűjtésével és vizualizációjával is hozzájárul.