A program költségvetése 20%-kal nőtt az előző évhez képest. Ezzel 12 uniós tagállam, többek között Magyarország, környezetvédelmi célkitűzéseinek előmozdítását kívánják szolgálni. Ezek az integrált projektek várhatóan jelentős kiegészítő forrásokat fognak mozgósítani, segítve a tagállamokat más uniós finanszírozási források felhasználásában.
Az unió magyarországi projektjének célja, hogy mérsékelje az ország energiatermelésének függését a barnaszéntől. A LIFE programhoz kapcsolódó források elősegítenék Magyarország utolsó lignittüzelésű erőműve, a Mátrai Erőmű fokozatos átalakítását szén-dioxid-mentessé. Ennek keretében a lignittüzelésű erőművi blokkokat alacsony szén-dioxid-kibocsátású technológiai megoldásokat alkalmazó blokkok váltják fel. Ilyen megoldás a megújuló energia felhasználása, az energiatárolás, valamint a földgáztechnológiák alkalmazása.
A szénerőmű a magyarországi energiaágazat szén-dioxid-kibocsátásának közel 50%-áért felel, ezáltal Magyarország 2050-es karbonsemlegességi céljainak eléréséhez elengedhetetlen az erőmű kapacitásainak a klímacélokat is figyelembe vevő átalakítása. Az integrált projektek regionális, multiregionális vagy nemzeti szinten kialakított tervekre, programokra és stratégiákra nyújtanak finanszírozást, továbbá a természetvédelem, a vízgazdálkodás, a levegőtisztaság, a hulladékkezelés, az az éghajlatváltozás mérséklése és az éghajlatváltozáshoz alkalmazkodás területén támogatják az EU-tagországokat az uniós jogszabályok betartásában.