A mai gazdasági környezetben egy fiatal gazdálkodó hasonló gondokkal szembesül, mint a régi motorosok. A szakember szerint a mezőgazdaság egy olyan szakma, amelynek a végzéséhez az kell, hogy a szülők, nagyszülők ezzel foglalkozzanak, mert most nulláról elindulni nagyon nehéz feladat. Ács Norbert szerint utóbbi 10 évben jelentősen javult a mezőgazdasági termelők társadalmi megbecsültsége, különösen a fiatal gazdálkodóké, ami plusz motivációt adhat az ágazat ezen szereplőinek a tevékenységük folytatásához.
A fiatal gazdálkodó elmondta, hogy jelenleg 920 hektáron gazdálkodik, és ehhez minden szükséges géppel rendelkezik. Ugyanakkor folyamatos a gépállomány és a technológia fejlesztése, cseréje és bővítése. Ács Norbert elárulta, hogy pénzügyileg három évre szokott előre tervezni, az idei nyárra egy új kombájn beszerzése van ütemezve, illetve szerepel a tervek között egy új telephely létrehozása is, ahol a terménykezelés fog megvalósulni.
Arra a kérdésre, hogy milyen tanácsot adna a többi fiatal gazdálkodónak, Ács Norbert elmondta, hogy manapság ebben az ágazatban minden területen otthon kell lenni, érteni kell a növénytermesztéshez, az állattenyésztéshez, a papírmunkához, a gépekhez és a közgazdasághoz. Ami a legfontosabb, hogy az ember legyen elhivatott, mert
aki csak ki akarja próbálni magát ebben a szakmában, az inkább neki se álljon.
A fiatal termelő szerint a magyar mezőgazdaságban talán abban lehetne előrébb haladni, hogy a megtermelt nyersanyagot, például búzát itthon dolgozzák fel. Ehhez azonban egy-egy gazdálkodó kevés, valamiféle szerveződésre, szövetségre lenne szükség a gazdák körében, közös tőkével és közös ötletekkel. Ács Norbert beszélt arról is, hogy a mai mezőgazdaság a környezetterhelésnek csak csekély mértékét adja. A szakember szerint ugyanakkor a teljesen fenntartható mezőgazdaság nem valósítható meg, csak a hosszú ideig fenntartható gazdálkodás.