Nagyon sokan vannak olyanok, akik bár szeretnék gondosan karban tartani kertjüket, már a megvalósítás legelején elhasalnak. Bliss Bendall sztárkertész most a Realsimple.com nevű lapnak adott interjújában öntött tiszta vizet a pohárba, és árulta el melyek a legjobb parktikák. A szakértő szerint maga a talaj javítása magában foglalja a szerkezet megváltoztatását a termékenység fokozása érdekében. A talajt komposzttal és műtrágyával módosíthatjuk, ami idővel nagyban javíthatja a talaj minőségét is. A Hellovidék most csokorba szedett hét növényt, amellyel szebbé varázsolhatjuk kertünket.
Napraforgó
Ha nem csak az a célunk, hogy szebbé tegyük a kertünket, hanem az is, hogy javítsuk a talaj minőségét, akkor kiváló választás lehet a napraforgó. Bliss Bendall szerint a napraforgónak rendkívül erős gyökérzete van, ami segít abban, hogy magasan, és egyenesen álljon a növény, amelynek gyökerei mélyen lenyúlnak a talajba, lazítva így annak szerkezetét. Kaylyn Hewitt, a The Bouqs vezető virágtervező hasonló véleményen van. szintén a napraforgó híve.
Körömvirág
A napraforgó mellett a körömvirág is jó talajjavító növény lehet, és díszítő értéke sem elhanyagolható. A körömvirág gyökérrendszere nemcsak jót tesz talajnak, de távol tartja a kártevőket is.
Lucerna
A lucerna igen sokoldalú növény, nem csak a talaj javítására alkalmas, de felhasználhatjuk salátáinkba is.
A lucerna növény mély karógyökerei elősegítik a talaj levegőztetését és jobb vízelvezetést biztosítanak a talajszerkezet megváltoztatásával
- mondja Bendall. A szakember szerint megköti a nitrogént a talajba, és élő talajtakaróként szolgál a közbevetéshez. Mivel sűrűn növekszik, megakadályozza a talajeróziót, és a fotoszintézis révén elősegíti a szén megkötését is.
Borsó
A borsót nem csak élelmiszeri jelentősége miatt érdemees kertünkben termezsteni, a növény méltán híres nitrogénmegkötő tulajdonságáról. Így ezek a növények nagyban hozzájárulhatnak a talajban megtalálható létfontosságó tápanyagok mennyiségéhez.
A nitrogén azért létfontosságú, mert a klorofill egyik fő alkotóeleme, amely vegyület révén a növények a napfény energiáját felhasználva cukrot állítanak elő vízből és szén-dioxidból
- tette hozzá Bendall.
Lóhere
Ha alternatívát keresünk a füves pázsit helyett, akkor kiválló választás lehet a lóhere.
Virágai vonzzák a beporzókat és a bogarakat is, amelyek segíthetnek a kártevőpopulációk leküzdésében, ami szintén komoly hatással van a talaj minőségére
- magyarázza Bendall.
Máriatövis
A mériatövisnek rendkívül jó talajépítő funkciói vannak. A szakártő szerint a növény káliumban gazdag, erős, illetve mély gyökerei pedig segítenek feltörni az altalajt, közelebb hozva a tápanyagot a felszínhez, ezzel javítva a talaj szerkezetét és minőségét.
Csillagfürt
A csillagfürt gyökérrendszere jót tesz a talajnak és a környező növényeknek azáltal, hogy kiegyensúlyozza vagy rögzíti a a talaj nitrogéntartalmát. A csillagfürtöt a mezőgazdaságban főleg magas fehérjetartalommal bíró takarmánynövényként termesztik. A talajjal szemben meglehetősen igénytelen növény, szinte minden mészszegény talajon megterem.