Halpusztulásról számoltak be a horgászok a Kapos-folyón és a Sió-csatornán. A közösségi médiába feltöltött beszámolók alapján a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (Ddvizig) október 2-án elsőfokú vízminőségi kárelhárítási készültséget rendelt el a Kapos-folyó 90+659 és 91+692 kilométerszelvényei közötti szakaszára. A készültséget még aznap másodfokúra, a következő nap pedig már harmadfokúra emelték a 93+928 kilométerszelvény környezetében az észlelt olajos szennyezés továbbterjedésének megakadályozása miatt - írta meg a Pecaverzum.
A hatóság tájékoztatása szerint a gondot az okozta, hogy a Magyar Cukor Zrt. hűtőtavainak friss vízzel való feltöltése az extrém időjárási viszonyok miatt nem volt lehetséges, ezért történt halpusztulás. A szennyezés eredetének kiderítése érdekében mintát is vettek a Kaposból. Később kiderült, hogy olaj is szennyezte a folyó vizét, ezért kellett harmadfokú készültséget elrendelni. A kárelhárításon mindkét helyen jelenleg is dolgoznak a szakemberek, de tömeges halpusztulásról nincs szó.
Mivel egyelőre a Kaposból vett vízminták kiértékelése folyamatban van, nem lehet tudni, hogy milyen szer okozta a szennyezést, és annak esetleg lehet-e káros hatása az emberi szervezetre. Ezért kérnek mindenkit, hogy amíg nem érkeznek meg az vízminták eredményei, a Kaposból és a Sióból ne fogyasszanak halat.