A glifozát a világ legszélesebb körben használt gyomirtója, amelyet az Egyesült Királyságban főként a szántóföldek vetés előtti előkészítésére alkalmaznak. A szer a növényi növekedésben kulcsszerepet játszó EPSP-szintáz enzim gátlásával pusztítja el a gyomokat, miközben nem károsítja a glifozát-toleráns, genetikailag módosított növényeket. A gyomirtó szer használata azonban nem mentes a vitáktól. Az Egészségügyi Világszervezet 2015-ben valószínűsíthetően rákkeltőnek nyilvánította, és összefüggésbe hozták a rákos megbetegedések számának növekedésével. Paul Neve, a Koppenhágai Egyetem növénytudományi professzora hangsúlyozta a gyomirtó szerek jelentőségét:
Világszerte több termést veszítünk a gyomok miatt, mint a rovarkártevők és a kórokozók miatt. A gyomirtó szerek a leghatékonyabb eszközeink, és a glifozát az egyik leghatékonyabb ezek közül.
John Cussans, az ADAS tudósa szerint bár a glifozátrezisztencia megjelenése "nagy kockázatú forgatókönyv", mivel az egész ágazat támaszkodik a gyomirtó szerre, kicsi az esélye annak, hogy a rezisztencia gyorsan elterjed az egyesült királyságbeli gazdaságokban. Helen Metcalfe, a Rothamsted Research mezőgazdasági ökológusa az esetet "figyelmeztető jelnek" nevezte, és arra ösztönözte a gazdákat, hogy csökkentsék a glifozátra való támaszkodásukat. Javasolta, hogy a gazdák a gyomirtószer-rezisztenciával szembeni ellenálló képességüket a gyomirtási módszerek választékának bővítésével és a vetésforgó diverzifikálásával építsék ki.
Kulcsfontosságú, hogy most cselekedjünk, hogy megőrizzük ennek a vegyszernek a biztonságos kezelését
- mondta. A glifozátrezisztencia megjelenése jelentős pénzügyi következményekkel járhat az egyes brit gazdákra nézve. Cussans szerint ez különösen a kisebb gazdaságokat érintheti érzékenyen. Az ADAS adatai szerint világszerte már 57 faj esetében 354 megerősített glifozát-rezisztencia esetet regisztráltak. Ez a tendencia rávilágít a probléma globális jellegére és sürgeti a fenntarthatóbb mezőgazdasági gyakorlatok kidolgozását.