A felhívásra 72 közösség adta be a pályázatát és 13 jutott a második fordulóba. A kiválasztott közösségek 9 megyében tevékenykednek.
Minden pályázó készített egy, legfeljebb 120 másodperc hosszúságú bemutatkozó filmet, amelyet a legismertebb közösségi oldalon osztottak meg; a filmek készítői pedig kedveltségi "lájkokat" gyűjthettek. A kedvelések száma alapján az első három közösség lett a díjazott - mondta Mikula Lajos, az Agrya ügyvezető elnöke az MTI-nek.
A bemutatkozó kisfilmek elérhetők a facebook.com/VirtualisFaluProgram oldalon.
A második helyezett a Rimóci Ifjúsági Egyesület, díjuk 300 ezer forint; a harmadik helyezett a perkátai Veled az Ifjúságért Kulturális és Hagyományőrző Egyesület, díjuk 200 ezer forint támogatás.
A támogatást a díjazottak szabadon felhasználhatják akár a működésükre, akár a programjaik finanszírozására. Elszámolásként azonban egy éven keresztül a tevékenységükről rendszeresen tájékoztatást kell adniuk.
A díjakat az AGRYA-MHVISZ saját forrásaiból biztosította, ahhoz sem állami, sem uniós forrás nem kapcsolódik - mondta az ügyvezető elnök.
A pályázat lebonyolítása, kommunikációja és az előzetes kiválasztás a Földművelésügyi Minisztériummal, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárságával, és az Új Nemzedék Központtal együttműködésben, partnerségben zajlott, zajlik.
Az AGRYA tevékenységét segíti az Axiál Kft, a Syngenta, a Timac Agro Kft, az OTP Agrár, az RWA és a Nettó Mérlegtechnika. Többek között ezen cégek támogatása tette lehetővé a pályázat meghirdetését.